Frog Dissection

Kurbağa kesmek fikri başta herkesi ürkütse de biyoloji dersinden geçmek için buna mecburuz

Frog Dissection

Okullar yeni açılmışken, ortaokulda veya lisede, bir biyoloji dersinde yakında karşılaşacağınız kurbağa kesme deneyine hazırlanmak için kolları sıvamak isteyebilirsiniz. Bu, kurbağa kesme meselesi herkesin kabuslarına girebilir. Ancak ne yazık ki, ders olarak okutulan bu konuda deneyim kazanmadan biyoloji dersinden geçmek de mümkün değil. Neyse ki artık iPhone var. Hayvan hakları savunucularının da büyük destek verdiği sanal hayvan otopsisi uygulamaları sayesinde, okullarda ders olarak göstermek amacıyla her yıl milyonlarca hayvanın öldürülmesinin önüne geçilmiş oluyor.

Müfredatta kurbağanın iç organları konusuna geldiğinizde çok işinize yarayacak olan bu uygulama sayesinde, kurbağayı sanal olarak inceleyebiliyorsunuz. Artık bu deneyimden sonra, doktor veya veteriner olmak isteyip istemeyeceğinize siz karar vereceksiniz ama şimdilik bu biyoloji sınavından geçmek zorundasınız. Kolaylıklar diliyoruz.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

türkiyedeki biyoloji derslerinde bu işlem varmıymış ya? alla alla ilk defa duydum. bizde niye yoktu kurbağa kesme, bizde gördük biyoloji dersi

biz değil amerikan lise öğrencileri kurbağa kesmeye zorunlu. çevirede kültürel farklılıkları da gözetseniz fena olmaz.

birader siz liseyi nerde okudunuz bu ülkenin çoğu lisesinde bırak kurbağa ekmek bile kestirmiyorlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir