1 Nisan şakası gerçek oldu!

Bir yıl önce 1 Nisan şakası olarak ortaya çıkan cihaz; bu yıl gerçek oldu!

  • Levent Öztürk
1 Nisan şakası gerçek oldu!
neowin

İlk olarak yaklaşık bir yıl önce 1 Nisan şakası olarak ortaya çıkan Hyperkin'in Smart Boy'u, bu yıl E3'te sadece yenilenmiş bir tasarımla gösterimde olmakla kalmayıp, ayrıca tamamen de çalışabiliyordu. Cihazın resmi piyasa tarihi ise Aralık ayı olarak açıklandı.

Eski oyunları telefonunuzda kötü dokunmatik kontroller ile oynamak zorunda kalmamanız için tasarlanan Smart Boy, Nintendo'nun orijinal Game Boy'unu anımsatan bir tuş ve renk temasına sahi. Hatta bu ürün, klasik Game Boy kasetlerini de arkasındaki bir giriş sayesinde çalıştırabilmekte. Tahminen içerisinde bulunan emülasyon donanımı sayesinde de akıllı telefonu sadece bir ekran olarak kullanabilmekte.

Ürünün şu anda bulunan tek problemi ise, sadece Android ile çalıştığının gösterilmiş olması. Ancak, eğer Google Play Store üzerindeki Game Boy emülatörleri sayısı ile iOS üzerinde bu oyunları oynayabilmek için gösterilmesi gereken çaba düşünülürse, bunun bir sürpriz olmadığı söylenebilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Nintendo bunun gibi şeyler yapıp biraz da olsa kazanabilir. Sony ve Microsoft 4k konsol yapmak için uğraşıyor nintendo ise hd konsol olarak piyasaya sürüyor.

@19 Haziran 2016 16:25 "Evinizdeki televizyon 4k mı Full HD mi?" Sorusunun cevabında, nintendonun gerçekçiliği yatıyor.

@20 Haziran 2016 11:20 Aynen Nintendo sadece ihtiyaca göre hareket eder.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost