1.000.000 TL değerindeki fikir belli oldu!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen "birFİKRİNmiVAR?" yarışmasında dereceye girenler belli oldu...

1.000.000 TL Değerindeki Fikir Belli Oldu!

Abdullah Erdoğan'ın birinci olduğu ve fikrini hayata geçirmek için 1.000.000 TL değerinde ödül aldığı yarışmaya bu yıl tam 3.250 başvuru yapıldı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen birFİKRİNmiVAR? Üniversitelerarası Girişimcilik Serüveni yarışmasında ödüller, 9 Ağustos 2010 tarihinde İngiltere Başkonsolosluğu'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) ana sponsorluğunda, LabX ve Özyeğin Üniversitesi'nin önderliğinde, WMG-University of Warwick, Genç Yönetici ve İşadamları Derneği (GYİAD), Microsoft, UK Trade and Investment ve Kariyer.net'in desteği ile hayata geçen birFİKRİNmiVAR? Üniversitelerarası Girişimcilik Serüveni 2009/2010 Ödül Töreni Türkiye'nin önde gelen yatırımcılarıyla geleceğin ümit vadeden girişimcilerini bir araya getirdi. Yarışmanın birincisi "Yeni Nesil Eğitim Aracı" projesiyle Abdullah Erdoğan olurken, Çağrı Yüzbaşıoğlu ikincilik ve Mehmet Emre Doğukaya da üçüncülük ödülüne layık görüldüler.

Kazananlar ödüllerini, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı, GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Eczacıbaşı, İngiltere İstanbul Başkonsolosu Jessica Hand, LabX Genel Müdürü Fuat Sami, Özyeğin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reha Civanlar, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve University of Warwick'i temsilen Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu'nun elinden aldı.

Sermaye desteği

birFİKRİNmiVAR? Üniversitelerarası Girişimcilik Serüveni 2009/2010'da birincilik ödülünü alan Abdullah Erdoğan, bir yandan patronluk yolunda ilk adımını atarken diğer yandan da girişimcilik konusunda eğitimine devam etme şansı yakalayacak.

Yarışma birincisi Erdoğan, LabX'in desteği ile melek yatırımcılardan sağlanacak 300.000 TL'lik yatırım sermayesinin yanı sıra WMG-University of Warwick'ten 300.000 TL'lik inkübasyon desteği ve Özyeğin Üniversitesi'nden 20.000 TL değerinde kurulum sermayesi ile 50.000 TL'lik Yönetici Eğitim Bursu almaya hak kazandı. Erdoğan ayrıca Microsoft'tan, iş fikrini EU VC Summit'10'da sunma imkanı da elde etti.

Yarışmada ilk üçe giren iş fikirlerinin sahipleri ise WMG-University of Warwick'ten 45.000 TL ve 30.000 TL değerinde yüksek eğitim bursu ile Microsoft'tan ücretsiz Microsoft BizSpark üyeliği kazandılar. Ayrıca yarışmanın ikinci ve üçüncüleri Özyeğin Üniversitesi'nin sağladığı sırasıyla 30.000 TL ve 10.000 TL'lik Yönetici Eğitim Bursu imkanına da sahip oldular.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ilk yorumu yapan ben oldum

BİR FİKRİM GELDİ :)

E fikirleri neymiş de birinci, ikinci, üçüncü olmuşlar?? pff

aga herşey güzelde fikirleri neymiş bizde bilelim.fikirlerin yazılmaması olayı şaibe altına sokuyor.

durun benimde bir fikrim var

o kadar düşünmüş fikir beyan etmiş birinci olmuş iyi hoşda ne fikriymiş bu kadar değerli bilinmesinde ne sakınca var acaba. Söyleseniz de bizde bilsek bir önceki fikir yeni fikirlerin habercisidir.

hangi fikirlerle dereceye girmişler???

birFİKRİNmiVAR? 2009/10 Girişimcilik Serüveni'nde birinciliği ‘Kolay Ulaşılabilir Yeni Nesil Eğitim Aracı’ projesiyle Abdullah Erdoğan alarak, LabX, Özyeğin Üniversitesi, WMG-University of Warwick ve Microsoft desteğiyle kendi şirketini kurma ve Özyeğin Üniversitesi’nden Yönetici Eğitimi bursu olmak üzere benzersiz ödüller kazanmış ve plaketini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan almıştır.

‘Küçük Kemik (Parmak ve El Tarak Kemikleri) Kırıklarına Yönelik Operasyonların Otomatize Edilmesi” projesi ile Çağrı Yüzbaşıoğlu ikinci sırada yer alarak ödülünü Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin'den aldı.

Mustafa Emre Doğukaya, "Doğru Doktor Doğru Tanı Doğru Tedavi" projesi ile üçüncü sırada yer aldı. Mehmet Emre Doğukaya ödülünü TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı tarafından aldı.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
ilk yorumu yapan ben oldum
------------------------------------------------------------------------------------
ne mutlu sana bi 1.000.000 TL da sana versinler bari :P

sevgili doslar benim tekhayalim var oda kızıldenizi akdenizebağlamak
olmazdemeyin çünkü bugünkü teknolojiyle kolay halledilir
bunuyapmakla hem dünyagemileri taşımacılıkla zamamndan ve yakıttan tasarruf yapmış oluruz dünyadevletlerikazanır saygılar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play