10 adımda torrent hızınızı katlayın!

Torrent hızınızı maksimum seviyeye çıkarmak için takip etmeniz gereken 10 basit adım burada...

  • Selim Öztürk
10 adımda torrent hızınızı katlayın!

Son yılların parlayan yıldızlarından biri olan torrent, günümüde internet kullanıcılarının vazgeçemeyeceği platformlardan biri haline geldi. Hatta öyle ki daha önce yayınladığımız bu haberimizde, sadece uTorrent'in kayıtlı kullanıcı rekoru kırarak 28 milyon farklı kullanıcıyı tek çatı altında toplamayı başarabildiğini sizlere duyurmuştuk.

Elbette torrent'in yükselişi başka alanlarda da hissedildi. Örneğin internet kullanıcılarının Internet Explorer'ın ardından en çok tercih ettiği ikinci web tarayıcısı olan Firefox da burada dile getirdiğimiz gibi torrent desteğine Firetorrent ile sahip oldu.

Ve torrent çılgınlığının artık ne boyutlara geldiğini gösteren son örnek de Windows 7'nin beta sürümünün gizli bir şekilde torrent'e sızması ve kullanıcıların Windows 7'yi bu sayede erkenden deneme şansı yakalamaları oldu.

Ancak torrent kullanımı gün geçtikçe artıyor olsa da, torrent kullanıcılarının muzdarip olduğu bazı sorunlar da yok değil. Örneğin torrent kullanıcılarının en az yarısı, iyi bir torrent için saatlerini internet başında harcayabiliyor. Diğer yarısı ise torrent hızlarından memnun olmayan kullanıcılardan oluşuyor ve torrent hızlarını nasıl maksimize edebileceklerinin yollarını arıyor.

Bu makalede torrent hızınıza nasıl doping yapabileceğinizi mercek altına aldık. Makalenin devamını galeri sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

teşekkürler uygulucam bunları..
sitenin yeni görünümü çok güzel olmuş...

Açıklamalarda hep 256 Kpbs hız baz alınarak örneklemeler yapılmış. Billiyorsunuz ki şuan en düşük hız 1 Mbit ve keşke bunu baz alarak açıklamalarınızı yapsaydınız. Ama gene de teşekkürler!

gereksiz bir bilgi.. hiç dokunmama ragmen genelde hep 90-100 kbps ile indiriorum.. kurcalamaya gerek yok..

benim internetim yavaş ama benimki 1000kb/s buluyor nasıl oluyo söyleyeyimmi mesela 1.5kb/s özellikler deyin birincisine gönderme hızına 15 indirme hızına 25 yazın tamam deyin 24 falan oldu 60 yapın bekleyinnnnnnnnnnnnnnnnnn 59 falan oldu 100 yapın

bende bayadır bu işin içindeyim takas için ulaşın

zaten olağan bilgileri bize sunmuşsunuz. keşke daha başka şeyler sunulabilseydi. bence çok gereksiz bir konu, en azından bu bilgiler ile. zaten bilinen şey çoğu.

daha önce aynısı paylaşılmamış mıydı????

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play