En iyi ve ücretsiz 10 web tasarım aracı!

Kendi web sayfasınızı hazırlamak istiyor ve bu iş için bedava araçlar arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

Firebug, Bluefish Editor ve diğerleri

Firebug, Bluefish Editor ve diğerleri

4. Firebug

Bu güçlü Firefox eklentisi, HTML ve CSS kodlarını görüntülemenize, stilleri ayarlamanıza ve sonuçları hemen görmenize yardımcı oluyor.

5. Bluefish Editor

Programcılara özel bir düzenleyici olan Bluefish Editor, birçok web'e özel araç ve seçenekle geliyor. Bunlar arasında sözdizimi vurgulama (ASP.NET, CSS, HTML, JavaScript, PHP ve fazlasını destekliyor), kod katlama, güçlü arama ve değiştirme araçları, otomatik tamamlama ve fazlası var.

6. Brackets

Brackets, açık kaynak kodlu bir HTML, CSS ve JavaScript tabanlı kod düzenleyicisi. Adobe'un geliştirdiği program, araç çubuğu ve büyük simgeler gibi dikkat dağıtan öğeleri ortadan kaldırarak, kodunuza yoğunlaşmanızı sağlıyor.

Brackets içinde birçok kısayol var. Örneğin bir HTML etiketine tıklayıp CTRL+E'ye tıkladığınızda, ilgili CSS kurallarını içeren bir Quick Edit kutucuğu açılıyor.

7. KompoZer

Bir süredir güncellenmese de KompoZer, yeni başlayanlar için faydalı bir web düzenleyicisi olabilir. Program, basit bir kelime işlemcisi gibi çalıştığından, HTML, CSS veya scripting bilmenize gerek yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Sublime text nerde

Sublime text gibi güçlü bir editör var ama buraya eklemiyorsunuz. Komedi...

Coder'lar, GIMP'i eğer benim önerdiğim hale getirirlerse, dünyanın kahramanı olurlar; çünkü bütün dünyanın böyle bir GIMP'e ihtiyacı var. Bugün kü haliyle GIMP birkaç fanatiğin kullandığı bir yazılım olmaktan ne yazık ki ileri gidemeyecektir. İnat etme, GIMP! Önerdiğim "New Genaration GIMP"i mutlaka gerçekleştirin! GIMP asıl patlamayı işte bu noktadan sonra yapacak; çünkü dünyanın en güçlü opensource community'si haline gelecek. Hepiniz çok meşhur olacaksınız, çocuklar...

@cleverman Hiç kusura bakma da Paint.net 'i gimp'e tercih ederim. Eklentileriyle beraber meşhur Photoshop yazılımına kafa tutabilecek kadar hızlı ve kolay.Üstelik Üniversite öğrencilerinin gelişimiyle yürüyor.Yani açık kaynak

Firefox'umu açınca kendime özel sık ziyaret ettiğim sayfalardan oluşan giriş sayfası yaptım. Bunun için KompoZer programından faydalandım. Ücretsiz, kullanımı kolay sade bir program. Profesyonel olmadığım için eksikleri var mıdır, yok mudur kesin birşey söyleyemem ancak benim ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor. Tavsiye ederim.

Sublime text de iyiymiş şimdi keşfettim

froundpage bence en temeli

mükemmel sublime text gelmesi lazım.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir