En iyi ve ücretsiz 10 web tasarım aracı!

Kendi web sayfasınızı hazırlamak istiyor ve bu iş için bedava araçlar arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

OpenBEXI, GIMP ve bir araç daha

OpenBEXI, GIMP ve bir araç daha

8. OpenBEXI

İlginç bir WYSIWYG düzenleyicisi olan OpenBEXI, sürükle bırak yoluyla sayfalar oluşturmanıza izin veriyor. CSS'i düzenleyip sayfaya script'ler eklemek de elbette mümkün.

9. GIMP

İyi grafik düzenleme araçlarına her web tasarımcısının ihtiyacı vardır. GIMP de en iyi ücretsiz düzenleme araçlarından bir tanesi. Araç, harika fotoğraf düzenleme işlevlerine, birçok işe yarar özel efekte, güçlü boyama araçlarına ve fazlasına sahip.

10. BlueGriffon

BlueGriffon, WYSIWYG yaklaşımını web düzenlemeye getirmenin yanı sıra, birçok güçlü işlev de sunuyor. Araçla metin yazmak, resim eklemek, tablo oluşturmak gibi temel işlevleri yerine getirmek mümkün. Bunun yanında içinde bir SVG düzenleyici, form tasarım araçları, DOM Explorer ve fazlası bulunuyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Sublime text nerde

Sublime text gibi güçlü bir editör var ama buraya eklemiyorsunuz. Komedi...

Coder'lar, GIMP'i eğer benim önerdiğim hale getirirlerse, dünyanın kahramanı olurlar; çünkü bütün dünyanın böyle bir GIMP'e ihtiyacı var. Bugün kü haliyle GIMP birkaç fanatiğin kullandığı bir yazılım olmaktan ne yazık ki ileri gidemeyecektir. İnat etme, GIMP! Önerdiğim "New Genaration GIMP"i mutlaka gerçekleştirin! GIMP asıl patlamayı işte bu noktadan sonra yapacak; çünkü dünyanın en güçlü opensource community'si haline gelecek. Hepiniz çok meşhur olacaksınız, çocuklar...

@cleverman Hiç kusura bakma da Paint.net 'i gimp'e tercih ederim. Eklentileriyle beraber meşhur Photoshop yazılımına kafa tutabilecek kadar hızlı ve kolay.Üstelik Üniversite öğrencilerinin gelişimiyle yürüyor.Yani açık kaynak

Firefox'umu açınca kendime özel sık ziyaret ettiğim sayfalardan oluşan giriş sayfası yaptım. Bunun için KompoZer programından faydalandım. Ücretsiz, kullanımı kolay sade bir program. Profesyonel olmadığım için eksikleri var mıdır, yok mudur kesin birşey söyleyemem ancak benim ihtiyacımı fazlasıyla karşılıyor. Tavsiye ederim.

Sublime text de iyiymiş şimdi keşfettim

froundpage bence en temeli

mükemmel sublime text gelmesi lazım.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir