10 Haziran'dan sonra Win 8.1...

Windows 8.1 Update 1'i kurmadıysanız, elinizi çabuk tutun. Eğer 10 Haziran'a kadar kurmazsanız...

10 Haziran'dan sonra Windows 8.1...

Windows 8.1 için geçtiğimiz günlerde yayınlanan ilk büyük güncelleme (bilinen adıyla Update 1), önemli bir zorunluluğu da beraberinde getirmişti. Bu güncellemeyi kurmayanlar, 13 Mayıs tarihinden sonra yeni güncelleme ve yamaları alamayacaktı. Ama Microsoft, bu katı kararını çok az da olsa yumuşattı.

Hayır; zorunluluk ortadan kalkmış değil. Ama yazılım devi, kullanıcılarına, güncellemeyi kurmaları için 30 gün ek süre tanımış durumda. Update 1'i kurmasanız da, yeni güncellemeleri almaya; en azından 10 Haziran'a kadar devam edebileceksiniz. Ancak 10 Haziran'dan sonra, Update 1'i kurmadıysanız, yeni güncellemeleri almanız mümkün olmayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Update 1 nasıl anlaşılır? Benimkide mtero arayüzünün arkaplanı masaüstü ile aynı. Sonra arayızde hesab ısmının yanında kapatma dugmesı var bu w8.1. Update 1 ml

@13 May 2014 12:52 evet, öyle.

@13 May 2014 12:52 Kapatma düğmesi ile arama simgesi varsa, o Windows 8.1 Update 1.

@13 May 2014 12:52 evet.............

@13 May 2014 12:52 windows güncelleştirmelerini kontrol et, gelen listeyi yükle.

PC ye format attıktan sonra kurulum yapılınca nasıl olacak. Update yapanları kayıt altında tutması da çok zor, bence Windows bindiği dalı kesmez. Update yapmayanlar destek alamayınca farklı işletim sistemine geçerler ki bu da Windows için göze alınmayacak risk olur.

@aliozgun tam bir şuursuz acemi yorumu...

Gittikçe güzelleşti Windows 8, tablet + PC birarada olan cihaz kullanıcıları için gerçekten çok keyifli kullanmak.

kurdum sorun yok.

peki ya format attigimizda ne olacak?

Bende 8.1 sorunlu calisiyor ekran parlakligi dusuyor ekran parlakligini degistiremiyorum 8 de kaldim ben ne halt yapicam.

ben güncellemememi kurdum anca recovery yada format attıktan sonra güncelleme ile ilgili bi sıkıntı olacakmı acaba?

evet update 1 olmus

kurmamaları daha iyi bence windows8.1 ile canavar gibi çalışan bilgisayar windows8.1 update 1 den sonra nedensiz bir biçimde ara sıra kasmaya başladı

Kim geçicek farklı işletim sistemlerine merak ettim ,yıllardır linux ve varyantları beleş kimse geçmiyor ...

windows 8.1'e güncelledim. windows 8 ile sorunsuz kullandığım vpn programlarını şu an kullanamıyorum. tap-windows ethernet sürücüsü bir türlü yüklenmiyor. ayrıca bluetooth sürücüsü de sürekli bir açma kapama halinde. bir türlü düzeltemedim. windows 8'e döneceğim sanırım.

Hazirana kadar update 2 çıkar zaten

@aliozgun rjrjrirh

Zorla güzellik olmuyor Microsoft. Guncellemeden sonra geri dönüş için imkan tanimayabilirsin ama güncellemeyi zorunlu kilamazsin.

Sen de yorum yaz