10 milyar dolarlık sarışın konuştu!

HP'yi karıştıran sarışın güzelden şaşırtıcı açıklamalar geldi! İşte o sarışın ve açıklamaları...

HP CEO'sunun başını "seksi aktris" yaktı

Mark Hurd'ün istifasının arkasından bir dönem HP'de üst düzey müşterilerin katıldığı etkinlikleri düzenleyen dizi oyuncusu Jodie Fisher çıktı. Fisher'ın ilk açıklaması, 'Mark'ın işini kaybetmesine üzüldüm' oldu.

100 milyar dolara yakın piyasa değerine sahip olan bilgisayar pazarının 1 numaralı oyuncusu ABD'li Hewlett Packard'da (HP) CEO Mark Hurd'un istifasına yol açan kadın ortaya çıktı.

İstifayla şirketin piyasa değerinin bir anda 10 milyar dolar erimesine yol açan isim bir dönem HP firmasında da çalışan dizi oyuncusu Jodie Fisher. Sarışın aktris, Hurd'ün kendisini taciz ettiğiyle ilgili haziran ayında yönetim kuruluna bir şikayet mektubu yazmış, ardından 'cinsel taciz suçlamasıyla' geçen cuma soruşturma açılınca Mark Hurd görevi bırakma yoluna gitmişti.

Cinsel ilişki oldu mu?

Bu iddianın kahramanı Jodie Fisher aynı zamanda bir aktris. Fisher HP'de çalışmadan önce bir çok film ve dizide küçük roller aldı, bir emlak şirketinde satış danışmanı olarak çalıştı. 50 yaşındaki Fisher'ın bir oğlu var.

"Mark Hurd'un işini kaybetmesi benim için büyük sürpriz oldu ve bu karar beni üzdü" diyen Fisher, "Benim niyetim bu değildi. Mark ve ben kesinlikle duygusal bir yakınlaşma veya cinsel ilişki yaşamadık. Mark'la ilk kez 2007'de HP ile yaptığım iş görüşmesinde tanıştık" dedi.

HP için çalıştığı dönemde Amerika ve yurtdışında üst düzeydeki müşteriler ve yönetici etkinlikleri konusunda iş yaptığını belirten Fisher, o dönemde çok yoğun tempoda çalıştığını ve HP'de çalışmaktan büyük keyif aldığını anlattı.

Ne kadar ücret alıyordu?

2007-2009 yılları arasındaki dönemde HP'de anlaşmalı olarak çalışan Jodie Fisher'in, HP'de organizasyon başına 5 bin dolar ücret aldığı ortaya çıktı.

"Mark, ailesi ve HP için en iyisi dilerim" diyen Jodie Fisher, Mark Hurd ile olan problemini özel olarak, dava olmaksızın kendisiyle çözmek istediğini gelinen nokta hakkında ise yorum yapmayacağının altını çizdi.

Global bilgisayar pazarının lideri HP'den ayrılan CEO Mark Hurd'ün, 12.2 milyon dolarlık tazminatın yanında şirket hisselerinden de pay alacağı belirtiliyor. Bu arada Mark Hurd, HP şirketi hakkında bu suçlamayla ilgili bir hukuki işlem başlatmayacağını da taahhüt etti.
Yönetim Kurulu'nun kararıyla açılan soruşturmada 53 yaşında ve evli olan Hurd'ün "yakın kişisel ilişki" içinde bulunduğu ve Joddie Fisher adına şişirilmiş masraf faturaları düzenlediği belirtiliyor. Görevden ayrılan Hurd'ün yerine şirkette finansal işlerin başındaki isim olan CFO Cathie Lesjak geçici olarak CEO görevine getirildi.

Mıllıyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

super şuna bak türk kızları gitsin rus kızları gelsin

Hadi ama, hiçbir sarışın o kadar etmez...

jodie fisher öylemi :D ben ancak gülerim ona :D Jodie fisher yaşlının teki
ki mark hurd dan büyük yaşça bildiğim kadarıyla. Adama napsın bunu :D

eline diline beline sahip olamadıgın sürece kapının önündesin ben bu haberden bunu anladım

jodie fisher öylemi :D ben ancak gülerim ona :D Jodie fisher yaşlının teki
ki mark hurd dan büyük yaşça bildiğim kadarıyla. Adama napsın bunu :D

sana verseler kabul etmezsin değil mi? :)) biz erkekler böyleyiz işte sahip olamadığımız bir kadın olunca bu mu güzel bakmam bile diyerek kendimizi tatmin etmeye çalışırız ;)

Boşuna dememişler kadın milleti şeytanın dünyadaki şubesidir diye. Yaktı aslan gibi adamın başını.

yazık olmuş o kadar zengindin elini sallasan sayısız kadın avuçlarında olurdu. evlilik kurumu varken yaşlı bir kadın yüzünden kendini yaktın cahil adam.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play