Teknolojiyi değiştiren 10 teknoloji!

Project Ara, iWatch, süper şarj cihazları... Hangileri devrim yapacak; hangileri sınıfta kalacak?

Project Ara, Oculus Rift, iWatch

Project Ara, Oculus Rift, iWatch

2. Project Ara

Google'ın modüler cep projesi olan Project Ara, sadece telefonlarla sınırlı değil. Tabletler ve hatta giyilebilir aksesuarlar için de geçerli olabilecek modül projesi, cihazınızın bir parçasını kolaylıkla çıkarıp diğerine takabilmek ve değiş tokuş edebilmek üzerine kurulu. Yani mesela, akıllı cebinizin kamerasını dışarı çıkarken akıllı saatinize takıp, eve döndüğünüzde tabletinize takmak gibi.

3. Oculus Rift

Facebook, Oculus VR'ı sadece VR oyunlar geliştirmek için satın almadı. Facebook bu teknolojinin filmlerin ve hatta sosyal medyanın geleceği olabileceğini düşünüyor.

4. iWatch

Şimdilik sadece söylentilerden ibaret olsa da, en ilginç söylentilerden biri iWatch. iPod'ın yerini alacağı söylenen bu saat, aynı zamanda Apple TV'yi kontrol etmek için de kullanılabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bence hologram teknolojiyi değiştirebilir. 7-8 seneye hologramlı cepler görebiliriz.

açıkçası bunların hiçbirisinde gerçek bir devrim ışığı bile göremedim...

Lyrto yu yakimda apple ya da google gibi buyuk bir sirket satin alip telefona yerlestirirler safir cam da keza oyle ama bunlarin hic biri devrim niteligi tasimaz. Asil olmasi gerekenler ise: 3d yazicilar Hologram Gercek kisisel asistan (ironman de ki gibi) Biyomekanik teknoloji Ve benzerleridir. Sizin dedikleriniz zten firmalarin coktan yaptigi klasik yenilik tarzi seylerdir.

Gözlüksüz 3d yi neden geliştirmiyorlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir