10 yıl sonra ortaya çıktı!

Efsane oyun serisinin mimarı, 10 yıl önce kaybettiği kaynak kodlarını hiç beklemediği yerde buldu!

Burak Öztürk

Ünlü oyunun yapımcısı ve Prnce of Persia'nın mimarı Jordan Mechner, orijinal Prince of Persia oyununun müziklerini yapan babası tarafından geçtiğimiz hafta bir arama aldı. Babası telefonda, evde yaptığı temizlik sırasında eski oyunlar bulduğunu ve bu oyunları paketleyerek oğluna gönderdiğini söyledi.

Önceki gün gelen kutunun içinde onu bir sürpriz bekliyordu: 3.5 inç'lik disketlere kayıt edilmiş olan, Prince of Persia'nın Apple II kaynak kodları... Mechner, 10 yıl boyunca aradığı ama sonunda kaybettiğini düşünerek pes ettiğini söylediği kaynak kodlarını kutuda görünce, inanılmaz bir mutluluk yaşadığını söylüyor.

Mechner'in şimdiki amacı, dijital arkeoloji uzmanı arkadaşı Yuri Lowenthal ile birlikte, bu oyunu günümüz teknolojisine uygun hale, yani Apple Macintosh sistemlerde okunabilecek şekle getirmek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Apple okusa ne yazar Apple ile oyun onanmaz ki(!)... kafa bulmayın... :p

yaşasın! hola!

Apple okusa ne yazar Apple ile oyun onanmaz ki(!)... kafa bulmayın... :p
--------------------
Yıllar önceki ekran kartın windows ta bu oyunu çalıştırmaz derken. Mac sistemde aynı ekran kartı günümüz oyunlarını bile çatır çatır çalıştırıyor. Donanımı en iyi kullanan Mac sistemler.

günaydın.. ps3, xobx, pc' de defalarca bitirildi o oyun.. apple cılar sevinirler artık heeye bizde pirins oynayacaaaz :)))))))))

Appleda oyun oynanmaz? Sen oyun ne demek onu bile bilmiyorsun belli ki dabbe1 bi bas git arkadaş.. Anti Apple olcam diye eline bi Apple ürünü bile almadan eleştiri yapmaktan ne zevk alıyorsunuz anlasam..

disketteki oyunu bu zamana göre uyarlasan neolur uyarlamasan ne olur. Baştan oyun yapın daha iyi.

Bu oyunu tekrar yapmak için 10 senemi beklemiş :) o kadar zamanda bi ton oyun yapılır.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir