100 binden fazla uygulama BlackBerry World'de

BlackBerry platformundaki toplam uygulama sayısı, bu önemli kilometre taşına ulaştı!

100 binden fazla uygulama BlackBerry World'de!

Uygulama geliştiriciler geçtiğimiz yedi hafta içerisinde BlackBerry World'e  30.000'den fazla uygulama ekleyerek BlackBerry10 platformuna karşı gösterdikleri desteğin altını çizdi.

Platformun önde gelen uygulama geliştirici firmaları arasında Amazon Kindle, OpenTavle, The Wall Street Journal yer alıyor. CNN, The Daily Show Headlines, eBay, eMusic, Maxim, MLB at Bat, MTV News, Pageonce, PGA, Rdio, Skype, Soundhound ve Viber uygulamaları da önümüzdeki haftalarda platformda yerlerini alacak.

Platformda hali hazırda 8tracks, Angry Birds Star Wars, ATP World Tour Live, BBC Top Gear News, Bloomberg Anywhere, CBS Sports, Delta Air Lines, F1 2013 Timing App CP, Facebook, Foursquare, Jetpack Joyride, Keek, LinkedIn, Navita Translator, Need for Speed, NHL GameCenter, N.O.V.A. 3, The New York Times, PressReader, Slacker, Songza, Twitter, UFC, USA TODAY, Waze, WhatsApp ve Zara BlackBerry10 uygulamaları mevcut.

BlackBerry10 uygulamaları sürekli bağlantıda kalma anlayışını yeni bir seviyeye taşıyarak sosyal medya, oyunlaştırma (gamification) ve entegrasyon alanlarında diğer platformlarda bulunmayan bir altyapı sunuyor. Kullanıcılar kontakları ile BBM (BlackBerry Messenger), Facebook ve Twitter üzerinden kolayca uygulama paylaşabiliyor. Bunun yanı sıra, Scoreloop araçları kullanılarak uygulamalara lider tablosu, rozet (badge), ödül ve daha bir çok oyun özelliği eklemek mümkün. Ayrıca uygulamalara ana OS entegrasyon noktaları ekleyerek ve BlackBerry 10'un özelliklerinden faydalanarak kullanıcılara hareket halinde iken iyi deneyimler sunmak mümkün.

En önde gelen uygulama ve oyunların yanı sıra BlackBerry World, film stüdyoları, plak şirketleri ve televizyon şebekeleri ile olan işbirlikleri sayesinde kullanıcılara en geniş müzik ve video yelpazesine sahip arşivlerden birini sunuyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Boşuna almayın blackberry falan. Adamlar en güzel uygulamaları parayla satıyorlar diğer ucuz olanlarda sayılacak kadar az. Nedir bunlar; facebook-twitter-opera vb. Üstelik bir şey yüklemeye korkuyor insan kasacak telefon hantallaşacak diye. Blackberry'ler dinlenmektedir tam bir hain telefondur. Birde operatörlerde tarigelerde değişti. En iyi internet paketi sınırlı 20 tl dûşünün artık Boşuna üretmesin uygulama telefon falan. Almayacağız almayız. Allah belasını versin o şirketin. Almayın sakın pişman olursunuz!

@27 Mar 2013 01:29 Blackberry'lerin dinlendiğine dair kaynağınız nedir? Sizin iddianızın aksine çoğu kişi Blackberry'i kriptolu iletişim için kullanıyor.

Ya me uygulaması var onu anlamadım şu anda android ve iOS dışında herhangi bir işletim sistemine kimse destek vermiyor. Bb bu kadar uygulama yapmış ama stabil çalışıyormu.

@27 Mar 2013 05:11 güzel bi yorum olmuş ben blackberry de stabil çalışabilen uygulama olabilecegine inanmıyorum açıkça

blackberry kullanıcısıyım sanırım yorum yapma hakkım var .sakın ama sakın almayın yukarda yorumların birinde de yazmış ve haklı geliştiriciler android ve ios a destek veriyo uygulama magzası ne yaparsa yapsın baş edemez .ve akıl almaz bi fiyatla çıktı z10 aynı paraya i-phone 5 varken kendi ayaklarına kurşun sıktılar .kimse bbm i kimse mail tragigini savunmasın aynısı diger cihazlarda da var hatta fazlası ( bkz i-phone bkz galaksi s3-s4 )

@27 Mar 2013 11:27 yav arkadaş tamam da , Allah aşkına indirdiğin kaç tane uygulamayı, her gün sürekli ve düzenli kullanıyorsun?! Bir de , Iphone hakikaten artık eski bir telefon, arayüz aynı kasa aynı, özgürluk kısıtlamaya devam, bence blackberry daha asil duruyor ıphone dan, bütün apaçilerde Iphone 5 var, ama blackberry kullanıcıları daha dikkat çekiyor

blackberry playbook tablet kullanıcısıyım. kaç aydır bizi yeni işletim sistemi gelecek diye oyaladılar. sonra işletim sistemi geldi ve playbooklara destek vermeyeceğiz diye bizi yarı yolda bıraktılar.milletin ahı tuttu ve şuan durumları bir hayli kotü. daha beter olsunlar.bir daha blackberry nin hiç bir ürününü almam.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost