100 euro'luk sahte Galaxy S6!

Yeni ortaya çıkan bu "çakma" Galaxy S6, 100 Euro'luk fiyatıyla sizce satın almaya değer mi?

100 euro'luk sahte Galaxy S6!
Tanıtım görselleri bile kopya

Galaxy S6'nın fiyatının 300 TL'ye düştüğünü görseydiniz, sanırız inanmazdınız. 2015 itibariyle böyle bir şey pek mümkün görünmese de, Çinli firma Landvo'nun Galaxy S6 kopyasının görünümü sizi ikna edebilir.

Landvo S6'yı satın alanları kötü bir sürpriz bekliyor. Özellikleri gerçek Samsung Galaxy S6'nın çok gerisinde olan cihaz, Gizmo China'ya göre 5 inç'lik 1.280x720 çözünürlüklü bir ekrana sahip. Ancak bu fiyatına rağmen cihazın çerçevesinin metal olduğu söyleniyor. İşlemci olarak Samsung Exynos yerine MediaTek'in LTE desteği sunmayan bir 32-bit işlemcisini kullanan Landvo S6, yalnızca 1GB RAM'e sahip. microSD slotunun olup olmadığı bilinmeyen telefonda 16GB'lık depolama alanı var. Bunlara karşın cihazda çift SIM kart desteği bulunuyor.

Landvo S6 (solda), Galaxy S6'ya çok benziyor

Taklit telefon, kamerasının 16 megapiksel olduğunu iddia ediyor ancak Gizmo China, kameranın 8MP olmasından, fotoğrafların 16MP'e büyütülmesinden şüpheleniyor. Ön kamera ise 5 megapiksel çözünürlüğünde. 2.550mAh pil kapasitesi, Galaxy S6'nın pil kapasitesini andırıyor.

Landvo S6, şu sıralar eBay'de 129 dolardan satışa sunuluyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bugüne kadar çıkanları aldığına değdi mi?

insan utanmayınca cihazı da kopyalar reklamını da kopyalar her şeyi kopyalar çünkü ahlak yok.

Chip Phone G4 yapın satın alalım :D O değil de, neden bu kadar uğraşırlar ki çakma için. Üretici fikir sıfırsa, imkân yoksa niye kendini 3 - 5 kuruş için rezil etmek ister ki. Her neyse, "Teknoloji Gelişiyor" kavramı günümüzde tamamen rayına oturmuş ve artık çok yavaşlamış durumda. Geçmişe nazaran tek fark, emin adımlarla, az miktarda yenilikle oluyor. Sanırım çıkacak yenilik kalmayınca da bunun ürünü çakma materyaller olarak karşımıza geliyor. Her şey o kadar değişti ki...

Çakma telefon almayın aldırmayın.

Uydu üzerinde pazarlama yapan kanallar alıp satar bu telefonu galaxy s6 diye sadece. gerçek sanıp promosyon diye kananlarda alır 2 kere 2.

o değilde ben eski tuşlu telefonları özlüyorum. mesela nokia e52, sony ericsson w810i, w995 vs.. aaah ah. keşke bugunun teknolojisi ile tekrar üretilse.

kopyalayarak başladıkları sektörde zamanla kendi teknolojilerini üretir hale geleceklerdir. en azından satın almak dışında bir aktiviteleri var. sevindirici.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost