11 ay bitmeyen "iPhone'u Bul" kabusu!

iPhone'un "iPhone'u Bul" uygulaması, son 11 ay boyunca bu çiftin kabusu oldu!

11 ay bitmeyen "iPhone'u Bul" kabusu!

Gündelik yaşamımızın en değerli nesnelerinden akıllı telefonumuza ulaşmak için elimizi cebimize attığınızda onun orada olmayışının getirdiği dehşet duygusunu herhalde birçoğumuz yaşamıştır. Bu korkulu rüya diğer bütün ceplerinizi arayıp hepsinden eliniz boş döndüğünde daha da dramatik bir hal alır. Telefonunuzu kaybetme düşüncesinin yarattığı stres, belki ancak cihazınızı bulmaya yardımcı olabilecek iPhone'u Bul gibi uygulamalar sayesinde biraz azalabilir. Fakat bu uygulamalara da aslında fazla güven olmayacağını gösteren birçok gelişme yaşanıyor.

ABD'nin Georgia eyaletine bağlı Atlanta şehrinde yaşayan Christina Lee ve Michael Saba'nın geçtiğimiz 11 ay boyunca kapılarını çalan davetsiz misafirler bunun en son ve ilginç örneği. Ortak noktaları kayıp ya da çalınmış akıllı telefonlarını aramak olan bu ziyaretçiler, iPhone'larının cihaz konum uygulamalarının yaptığı bir hata nedeniyle aslında cihazla hiçbir bağlantısı olmayan Lee ve Saba'nın evine gitmişler. Lee ve ve Saba, şimdiye kadar evlerini kendilerine polisin de eşlik ettiği 12 ziyaretçinin geldiğini ifade ediyor.

iPhone cihazlarını bulma konusunda uzman kişilerden Jonathan Zdziarski, bu olayı duyduktan sonra yaptığı açıklamada bu hatayı yapan söz konusu uygulamaların veritabanlarında yanlış veriler barındırıyor olabileceğini belirtiyor. Zdziarski'ye göre sorun aynı zamanda farklı bir konumdan aynı MAC adresini kullanıyor olmaktan ya da basitçe kötü bir GPS verisinden kaynaklanıyor da olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Burda olsa kanitlayamazsin alirlar iceri

@27 Ocak 2016 00:34 Burada kim ne yapsin senin ayfonunu, dilencinin elinde bile var.

Apple yapıcakta güvenilir olacak...

ayfonları abarta abarta bitiremediniz. iphoneyi bulmuş. neyi buluyormuş bu saçma sapan uygulama

GPS verisini bozan bir manyetik anormalliktir. Aksi halde aynı eve gitmezlerdi. Evin bulunduğu yerde manyetik bir alan var demektir.

@27 Ocak 2016 12:44 Kaybol la buradan manyetik anormallik diyo bas baya iphone bul uygulaması bozuk

@27 Ocak 2016 12:44 Sen bildiğin "Yıldızlararası / interstellar "filmini izleyip gelmişsin ama bu basbaya aletin dandikliği.

@27 Ocak 2016 12:44 şimdi sen şu dingillere gps genel görelilik teorisi ile çalışıyor desen korkarım ki Einstein'ı kötülerler..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost