111 yaşındaki Porsche ahırdan çıktı!

Otomotiv devi Porsche'nin ilk modeli, tam 111 yıl sonra, eski bir ahırda ortaya çıktı!

111 yaşındaki Porsche ahırdan çıktı!

Alman otomotiv devi Porsche, spor otomobilleri ile tanınan bir marka. Ancak şirketin geçmişi yüz yıl önceye gidiyor.

Otomobillerin ilk kez ortaya çıktığı yıllarda, elektrikli bir otomobil üreterek piyasaya giren Porsche markasının ilk modeli, ne yazık ki şirketin depolarında bile bulunmuyordu. Ancak talih Porsche şirketinin yüzüne güldü ve 111 yıl önce üretilen ilk Porsche modellerinden biri, eski bir ahırın içinde unutulmuş şekilde bulundu.

İyi koşullarda korunabildiği gözlenen otomobilin aslında motorlu ama atsız bir "at arabasına" benzediğini söylemek yanlış olmaz.  Ayrıca, bugün hayranlıkla seyredilen Porsche otomobillerinin nereden nereye geldiğini görmek açısından da  çok ilginç bir deneyim sunan bu ilk modelin ortaya çıkması dünya basınında geniş yer aldı. Üstelik 111 yıl önce elektrikli otomobillerin kullanıldığını bilmek, bugün insanları daha da şaşırtıyor...

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bulan guzel fyata satar bunu

Elektrikli olmasi cok garip demek bu kadar zaman once elektrikli kolayca yapilabilmis ama nedense benzinli araclardan bir turlu kurtulamiyoruz(!)

İnsanlar otomobilin kelime anlamının 'kendi kendine giden' olduğunu düşündüklerinde saçma olduğunu söyler. Ama bu arabayı görüp, ilk arabaların atı olmayan, kendi kendine giden at arabası şeklinde olduğunu bilseler fikirlerini değiştirirler herhalde.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir