12 Yaşında Bitcoin Dedi, Bugün Servete Sahip!

Muhtemelen kimse 12 yaşında bir çocuğun bunu yapabileceğini düşünmez. Ama bu genç, yaptıkları sayesinde bugün ufak bir servete sahip!

  • Levent Öztürk
12 yaşındaki yatırımı ile Bitcoin milyoneri oldu..

ABD'nin Idaho eyaletinden bir genç olan Erik Finman, "bitcoin milyonerleri" listesine en son katılan isim. 2011 yılında 12 yaşındayken yaptığı 1.000 dolarlık yatırım sırasında bitcoin'lerin satış fiyatı sadece 12 dolar idi; şu anda 2.700 dolar civarında. Bu ilk yatırımın ardından sadece 83 bitcoin'e sahipti ve şu andaki değişim oranı ile çeyrek milyon dolar bir paraya sahip olacaktı. Ama hikaye burada sona ermiyor...

Finman, yatırımı 2013'ün sonunda 1.000 dolardan 100.000 dolara ulaştığında sahip olduğu tüm bitcoin'i satarak, okulunun yeterli eğitimi sağlayamadığını düşünen öğrencilerin öğretmenler ile video görüşmesi yapabilmelerini sağlayan Botangle adlı bir firma kurdu. 2015 yılında bu firmayı yine, hatırı sayılır bir meblağ değerinde Bitcoin karşılığında sattı.

Sonuç olarak bitcoin fiyatları 3.000 dolara kadar yükseldi ve Finman, firmasını sattığından beri daha fazla yatırım ile 103 bitcoin daha satın aldı. Bu, bitcoin'ler de şu andaki varlığını toplamda bir milyon doların üzerine çıkardı.

Bazı kişiler bitcoin değerinin 100.000 dolara ulaşacağını düşünüyorlar ancak Finman, bunun çok daha ötesine giderek bitcoin'lerin her birinin birkaç yüz binden bir milyon dolara kadar yükselebileceğini düşündüğünü söylüyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bitcoin peşindeki sazanlar olmasa bu fiyatlara asla çıkamazdı...

Bitkoin kadar saçma bişey yok. Ergen inin bilmemnesinin pc başından kalkmayan herkezin ağzında oyuncak olmuş gereksiz bir araç. Ama kazandırıyor mu kazandırıyor.

12 yaşında bir çocuk 1000 doları o zaman hiç bilinmeyen bir şeye yatırabiliyor. ?? Bizim ülkede asgari ücret 500 dolar bile değil.

Sen de yorum yaz