125 dolar verin, Windows 8'den kurtulun

Windows 8'den o kadar çok nefret ediyorlar ki, ondan kurtulmak için bunu bile yapmaya razılar!

  • Zeynel A. Öztürk
125 dolar verin, Windows 8'den kurtulun

Windows 8'e alışanların sayısı her geçen gün artıyor. Aslında başlat menüsüz, Metro'lu yeni Windows'a duyulan sevgi azımsanacak boyutta değil. Ancak yine de Windows 8'den nefret etmeye devam eden bir kitle var. Bu kesim, en çok yeni PC'lerin Windows 8'le beraber gelmesinden mağdur olmuş durumda.

Yeni bir PC'de Windows 8'den Windows 7'ye geçmek mümkün olsa da, duruma göre zahmetli ve maliyetli bir iş olabiliyor. Michael Jurewitz'in objektifinden kaçamayan bir kare ise, Microsoft sertifikasına sahip bir hizmet merkezinin bu işi sadece 125 dolara gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Böylece Windows 8'in kutucuklu arayüzünde aradığını bulamayanlar, eski ve güzel Windows 7'lerine 125 dolarlık ücret karşılığında, hiç zahmet etmeden dönebiliyorlar.

Bu arada, Windows 8'den Windows 7'ye nasıl dönüldüğünü merak ediyorsanız, bu işin detayları için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

saçmalık. bir programla metrodan kurtulup başlat menusune donebılıyorken insanlar neden bole saçma şeylerle uğraşırlar. aynı muhabbet xp çıktığında da oldu 98 iyi yeaa diyenler boldu. sonra w7 ye yapıldı. artık yeniliğe açık olun. w8 i eleştrien adamlar tamamen farklı bir arayüzü olan Mac OS a bayıldığını söylüyolar. şu an en kolay kullanım windows ailesinde, en yaygınıda o en stabilide w8 alışacaksınız gençler. yada gidin linux la saç baş yolun yada mac ile kısıtlanın hiç birşey yapamayın. ha belki fotoşok falan yaparsınız bak..

@29 Oca 2013 15:29 cahil Andavallı Linux ne öğren öyle konuş... asıl Windows 8 saç baş yolduruyor... MS saçmalaman için kaç ¢ veriyor?

Bir formata bakar 40 Tl bana getirebilirler :D

@29 Oca 2013 15:39 sen kimsin :D :D :D :D

win7 de win8 i andırıyor. Tamamen kurtulmak için win xp ye dönün bence...

@15:29 , linuxtan gram haberın olmadıgı belli . Bari boş boş konuşup rezil etme kendini. "yada gidin linuxla saç baş yolun." lafa bak hey allahım yeaa, boyle cahilleri gorunce gulesim geliyo :)

Win8 lisansım olmasına karşın win7 kullanıyorum. Klavyeli mouse olan ultrabookumu neden tablet gibi kullanayım ki ?

Alakasiz seyler yazilmis xp Vista gecisi arasinda sistem agir geldigi icin pek cok kisi makinesini degistirmek istemedi zaten sürekli sikayet edenlerde oluyordu ve sistem gercekten agirdi. Ama Vista Win7 olayi farkli tamemen pc fiyatlarinin inmesi sistemin hafif olmasi etkili oldu XP Vista hikayeleri ile xp 7 arasinda 100 % 0,1 gibi bir kesim inatci olmaya calisti. Ama Win8 olayi farkli tamemen dayatma üzerine kurulmus bir sistem Microsoft tablet ve tel piyasasina bütün reklam paralari ve ugrasmalarina ragmen giremiyor Win8 dayatmasida bu yönde sistem öyle mantiksiz yazilmiski Arm sürümü icin bile bilmem kac gb alan gerekiyor. Normal sartlarda win7 arayüzü az gelistirilir, Metro arayüz ilave edilir ve kisitlamalar olmadan bu gecis yapilirdi hayir bunun yerine hic bir artisi olmayan bir sistem bütün kisitlamalarla dayatilmaya calisiyor isin komigide 10 kisiden belki 2 3 kisi begensede satislar iyi gitmiyor gitmedigi gibi zaman icinde Metro yüzüne pek cok kisi win 7 geri dönecek bir kere pc asil amaci olan calisma islevi Metro yüzüne münkün degil. Mac os, Linux konusunda ara yèzde öyle abartili degisiklik yok birisi sacmalayip durmus bilmesek yutacaz. Mac icin sadece fare kullanimi degisik. Windows 8 Vista dönemi gibi bir kesim tarafindan sevilecek ama genel anlamda en azindan 100 % 70 bölümünden ise istenmiyecek. Tablet ile masaüstü pc arasindaki farki bilmeyen burda yorum yapmis kisiler 100 % 30 gibi bir kesim icinde kalicaklar.

@29 Oca 2013 19:48 imza, pc ile tablet farkını bilmeli

bende 20 tl :D

Windows 8'i bir dvd'e yazdırıp farklı bir partition'a yükleyerek temiz kurulum yapılabilir. Böylece hem Windows 7 hem de Windows 8 ayrı ayrı kullanılabilir. Sonuçta her ikisinin lisans anahtarı farklı. Amaç kullanıcı dosyalarını korumaksa 125 $ vermek yerine dosyalar harici bir diske yedeklenebilir. Hatta diskin görüntüsü alınarak programları yeniden kurmak zorunda kalınmaz. Amatör kullanıcılar bunları nasıl yapacağını bilmediği için ya tanıdıklarına ücretsiz yaptırıyor ya da tanıdık yoksa mecburen para vermek zorunda kalıyor.

ps3 teki downgrade muhabbetine dönmüş :D haha

Sizin gibi insanları hiç anlamıyorum. Anlamakta istemiyorum. Tamam beğenmediniz windows 8 i ama ne taş atıp duruyorsunuz. Ben kampanyadan yararlanıp lisans aldım ve kurdum. Muhteşem çalışıyor. Başlat menüsü yokta şuda buda ..... Kaçınız başlat menüsünü bilgisayarı kapatmak dışında kullanıyor ki ? Metronun ekranının dahaca gelişmemiş bir yapı olduğunu biliyorum ama kesinlikle çok daha kullanışlı. Şu önyargınızı lütfen üzerinizden atın ve bunca insana mani olmayın.

Kamil başlat menüsüz işletim sistemimi olur.

vistanın en büyük şanssızlığı çıktığı zaman pc sistemleri bu kadar gelişmemişti ve kurulu olduğu pc kasıyordu..

o parayı bana verin ben Windows 3.1 e bile döndürürüm.

dokunmatik olmayan ekranda iyi olmuyor yaa dokunmatik olursa buna laptoplarda dahil o zaman herşey güzel olur

kurtulmak için bile para vermelisiniz. klasik microsoft hareketi, tekelcilerin ortak davranışı...

sizin yenilik dediğiniz 2 seneye kalmaz win9 çıkmasına bakar sonrası yine cebinizi yakar

w8 çok iyi fakat w7 de çok iyi olduğu için ve "yenilik" karşıtı insanlar çok olduğu için bu kadar düşük yüzdelerde

Temelde Windows 7 Masaüstü ve Laptop kullanıcıları için şu an en iyi işletim sistemi. Windows 8 tablet piyasasını yönlendirebilmek için yayınlanan bir işletim sistem olduğu için pek tavsiye etmiyorum ve teknolojinin gazına gelmeyin diyorum, paranıza yazık.

@04 Şub 2013 13:02 Evet,Tamamen katılıyorum,En azından win 7 i solladığı kanıtlanana kadar,sonuçta win8 Dünyanın etrafını dolaştırmayacak...

Win 8 den sonra Win 7 ye deneme maksatlı geçmek istedim, maalesef kuramadım. UEFİ denilen bir yazılımla, Win 8 buna engel oluyormuş. BİOS ta (Asus) nereye ve nasıl derinden gömülmüşse bir türlü bulup değiştiremedim. Yazınızda bunun nasıl yapılacağı tarif edilmiş, bilgilendik teşekkürler.

@04 Şub 2013 13:26 windows 8 bencede iyi windows 7 pro x32 kullanıyorum ya ben 8 yaşındayım bilgisayar meğzunu format atarım kaçkez win 8 kuruyorum annem diyo win 7 kur bıktım ya wmvare kurdum ona kurdum

Ben bir şey diyeyim mi, burada Microsoft'un gizli yönlendirmesi var. Çıkartmak istediği donanım için ön hazırlık bu. Aldanmayın bence, ha işe yarar mı? Muhtemelen yarar ama tabletlerin çoğu işi yapma yeteneği hala çok kısıtlı, özellikle pil sorununa çözüm bulunamadığı sürece tabletler masaüstünün yerine geçemez. Dizüstünü bile çoğu iş için rahat kullanamıyorum mesala; hesap tablosu çalışırken, uzun soluklu doküman hazırlarken, grafik ve oyun için çok rahat kullanamıyorum. Ayrıca donanım değşikliği yapamıyorsunuz, çevre donanım ekleme çok kısıtlı (Apple IPad'te hiç uok mesela, sadece bilgisayara takabiliyorsunuz ama her yerde bilgisayar bulabilecek misini? Kablosuz bağlantı var ama o da çok sıkıntılı bence) Son bir ekleme daha, büyük ekran ve bağımsız klavye (dikkat edin fare yok) rahatlığını diz üstünde ve tablette bulmak çok zor (çözümleri olmasına rağmen).

Windows 8 denen ucubeden kurtulmak için 125$ verenlere ne denir ki? o parayı hdd için harcasa daha mantıklı... 3. millenium faciası 8 tutmadı tutmazda...

Sen de yorum yaz