128GB'lık iPhone 6'da yeniden başlatma sorunu

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın yeni 128GB'lık modelleri, garip bir sorunla daha karşı karşıya!

128GB'lık iPhone 6'da yeniden başlatma sorunu!

İnternetteki şikayetler, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın 128GB'lık modellerinde "kendi kendine yeniden başlama" sorunu olduğunu gösteriyor olabilir.

Eylül ayından bu yana bazı kullanıcıların Apple forumlarında paylaştığı sorun, özellikle iPhone'un eski bir yedeklemeden geri yüklendiğinde sorun yaşadığını gösteriyor. Apple'ın yayınladığı yazılım güncellemeleri ise sorunu her zaman çözmeyebiliyor. Sorunun yaygın olup olmadığını anlamak henüz pek mümkün değil, ancak görünen o ki sorun şu an sadece 128GB'lık, çok sayıda (yüzlerce) uygulama yüklü yeni iPhone'larda yaşanıyor. Bu kadar uygulamayı kimin, neden yükleyeceğini soruyor olabilirsiniz, ancak 128GB'lık modeli satın almalarının sebebi bu olabilir.

Apple forumundaki şu gönderi, yaşanan sorunu iyi biçimde özetliyor: "Bazen uygulamalar kilitleniyor (hem Apple'ın uygulamaları, hem de üçüncü parti uygulamalar), bazen kırmızı ekran çıkıyor. Bazense telefon Apple logosuyla baştan başlıyor ve açılması uzun sürebiliyor."

Business Korea, bu tür bir sorunun kaynağı Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta kullandığı, daha düşük kapasitelere göre farklı bir teknolojiye sahip Samsung üretimi 128GB'lık bellek denetimi olabilir. Ancak şu an itibariyle bu iddiayı destekleyecek veya sorunun donanımsal olduğunu ispat edecek herhangi bir kanıt bulunmuyor.

128GB'lık iPhone 6'nız veya 6 Plus'ınız varsa, siz de benzer bir sorun yaşadınız mı?

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

B soru çok saçma yüzlerce uygulamayı kim neden yüklesin..... var mı böyle bir şey, telefonun kullanıcısı yüklemiş yer bol yüklesin de tabi de bu soru çok abes ios uygulamaları ile bu günlere geldi 300 adet de yüklerim, yerim varsa 500 adet de ağır geliyorsa eğer, üretme o zaman satma o zaman

@07 Kas 2014 11:47 sanki açıklamayı apple yapmış gibi sinirlenmiş çocukcuk. yazık üstüne gitmeyin.

Guiness dünya rekoruna gidiyor ')

Yaşadım bikaç kez ilk başlangıç ekranına attı

@07 Kas 2014 12:40 ona restart denmiyor bilinçli kullanıcım.

Yine iPhone 6, yine sorun...

"Business Korea, bu tür bir sorunun kaynağı Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta kullandığı, daha düşük kapasitelere göre farklı bir teknolojiye sahip Samsung üretimi 128GB'lık bellek denetimi olabilir." ehehe samsung varsa kesin sorun ondadır

iphone 5 ve ipad3 64gb. İkisi de yedeklemeden yükleme ve ikisinde de ios7 den beri aynı sorun var. Ve 2008 den itibaren gelen yedek bunlar

128GB'lık nanlarda sorun vardır arızalı çipler içine atılan veriyi bozar buda teli donmasına ya da restart atmasına sebepolur.

6 plus 16 gb da yaşıyorum ne yapmam gerekiyor onuda bilmiyorum sürekli açılıp kapanıyor kırmızı ekran çıkıyor başlangıç ekranı çıkıyor

iphone 6 16 gb reset ve vifi bağlanmıyor

Ben 1 kez yaşadım 2 günlük cihazımda. Ayrıca telefonun sadece 8 gb veri ile doldurdum. iPhone 6 plus 128 gb versiyon. Safaride gezinirken birden Logo çıktı 2-3 saniye sonra Ana ekrana girdi. Normal açılış gibi uzun sürmedi ve parolamı falan sormadı.

iphone 6 128 gb aldığım 10.günden itibaren nadiren ama son günlerde yani aldıktan 2 ay sonra artık her gün en 20 defa önce mavi sonra kırmızıya dönen ekran elma görüntüsüyle tekrar başlıyor Bir de bu üst üste olmuyor mu kafayı yiyorum arkadaş.Apple akasyaya gitim gece 12 de randevü alın dedi yetkili öylece gelin görüşelim..bakalım bu akşam randevü istiycem..

sorunlar plus

Ucuz yapacaz diye islemciyi depolama surucusunu samsungdan aliyolar ondan oluyor bunlar hep. Kendiniz uretin 10 bin tl falan yapin telefonu alip takilmadan kullanalim.

Bende yaşıyorum çözüm var mı?

Bende aynı sorunu yaşıyorum. Safari de felan gezinirken ekran birden kararıyo Apple sembolü görünüyo 3 4 saniye sonra anasayfadan giriş yapıyo

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir