13-inç MacBook'lara Pil Değişimi Hakkı Geliyor

Pilinde genişleme sorunu olan bazı 13-inçlik MacBook'lara değişim fırsatı geliyor.

  • Ali Ruhi Öztürk
13-inç MacBook'lara Pil Değişimi Hakkı Geliyor

Eğer Touch Bar'ı olmayan 13-inçlik MacBook Pro'nuzun pil genişleme sorunu varsa, Apple çarenize yetişiyor. Markanın açıklamasına göre Ekim 2016 ile Ekim 2017 arasında üretilen ünitelerin bazıları bu sorun ile birlikte sevk edilmiş ve şirket bu durumdan mağdur olan müşterilerine pil değiştirme fırsatı sunuyor.

Apple yaptığı açıklamada durumu şöyle anlattı: "Belirlediğimiz soruna göre sınırlı sayıda Touch Bar'a sahip olmayan 13-inçlik MacBook Pro'ların pillerinde bulunan bir bileşenin bozulma ihtimali var, bu da pilin genişlemesine sebep oluyor. Bu güvenlik sorunu değildir ve Apple bu duruma uyan pilleri ücretsiz olarak değiştirecektir."

Eğer MacBook Pro'nuzun seri numarası etkilenen cihazlar ile eşleşiyorsa, arızalı pili Apple'a yollayabilir ve karşılığında sağlam bir pil alabilirsiniz. Eğer pil genişlediği için bu fırsattan haberdar olmadan yeni bir pil aldıysanız, Apple paranızı geri iade edecek. İade fırsatı, cihazı satın aldığınız günden 5 yıl sonrasına kadar sürüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Seri numarami websiteye yazdigimda programa dahil oldugum ortaya cikti. Goturdugumde bir suru bahane ile orasi burasi da su sekilde onlari da tamir etmek zorundayiz diye sekilden sekile girdiler. Sadece bozuk pilimi lutfen degistirin desem de 2 teknik servis, 2 adet kidemli mudur hatta ve hatta Apple CEO`su Tim Cook`a email ile durumu anlatmamin ardindan Irlanda`dan arayan arkadas dahi 3500 TL lik tamir ucretini odememi soylediler.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play