14 yılın ardından Microsoft'a geri döndü!

14 yıl önce Microsoft'tan ayrılıp BlackBerry'ye geçen önemli isim, şimdi "yuvasına" geri döndü!

  • Levent Öztürk
14 yılın ardından Microsoft'a geri döndü!

Geçtiğimiz yıl Kanadalı cep devini terk eden BlackBerry yöneticisi Alec Saunders, Microsoft'un yeni başlayan firmalarla ilgili olan Microsoft Ventures bölümüne katıldı. Bir blog yazısı aracılığıyla duyuruyu yapan Saunders, Microsoft'tan ayrı kaldığı 14 yıl içerisinde kariyerinin en kalıcı derslerinden bazılarını aldığını ve bunları günlük hayatına da uygulamaya çalıştığını söyledi. Öyle ki, BlackBerry'de çalışırken de Microsoft'tan ders aldıklarını ve bu dersleri mükemmel bir şekilde uygulamaya çalıştıklarını söylemekten çekinmiyor.

Saunders'ın söylediğine göre, bu sebepten dolayı BlackBerry'den ayrılmasının ardından başvurduğu ilk firma Microsoft oldu ve Pazartesi itibarı ile "Principal Technical Evangelist" rolünde Microsoft'ta çalışmaya başladı. Steven "Guggs" Guggenheimer'ın altında çalıştığını belirten Saunders, Microsoft Ventures ekibi olarak yeni kurulmuş olan firmaların tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmaya çalıştıklarını söylüyor.

Saunders, tahmin edebileceğiniz gibi BlackBerry'den önce de Microsoft'ta çalışmaktaydı ve DOS 6, Microsoft Internet Explorer, Windows ve diğer pek çok projenin ortaya çıkışında rol oynamıştı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

şimdi ben olayı çözdüm!!!... mikrosoft önceden beri telefon işini istiyordu ama önce rakiplerini safdışı etmeliydi... bu elemanları o fabrikalara gönderip iflas ettirdi (Nokia gibi)şimdi bir bir geri topluyor....

Microsoft bütün firmaların içine truva atmış sanırım. Batan firmaların içinden Microsoft a elde ettiği deneyimlerle dönem bir eski Microsoft çalışanı çıkıyor.

Bu durumda kurnaz Bill Gates oluyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play