15 dolarlık akıllı telefon geliyor!

Sadece 15 dolara bir akıllı telefona sahip olunabilir mi? 28 Aralık'tan sonra evet!

  • Onur Seven
15 dolarlık akıllı telefon geliyor!

Xiaomi gibi markalar nispeten düşük fiyatlarla kaliteli akıllı telefon satarak inanılmaz bir başarı yakaladı ama şimdi iki şirket "ekonomik akıllı telefon" kavramı için bir araya geliyor.

Economic Times'ın haberine göre, Kanada'lı üretici DataWind ve Hint servis sağlayıcı Reliance Communications yaklaşık olarak 15 dolara (999 rupi) mal olacak bir akıllı telefon projesi için işbirliği yapıyor.

Android işletim sistemiyle çalışmayacak olan telefon, Linux tabanlı olacak ve büyük olasılıkla sadece 2G bağlantıyı destekleyecek. Rapor ayrıca cihazın Hindistan'da 28 Aralık tarihinde raflarda olacağını da belirtiyor.

DataWind ucuz donanım geliştirme işine hiç yabancı değil. Firma, 2011 yılında Hindistan'daki okullar için 37.99 dolara satılan 7 inçlik Aakash tableti geliştirmişti. Şu anda şirket tarafından sunulan en ucuz telefon 45 dolarlık bir fiyat etiketiyle satılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bende ucuz telefonlar için vergiler kalkıyor sandım. Editör arkadaş Hindistan'da yaşıyor sanırım.

@DarkHellKnightX Arkadaşım sende de ne hayal gücü varmış. Bir an Türkiye'de olduğunu bile unutmuşsun.

@30 Ekim 2015 17:11 Hem de avrupa televizyonlarında Türk lirasının Dolar karşısında değeri daha da düştü haberleri yapılırken.

Çok saçma konular var yavbanane hindistandan

bizde en ucuz telefonun artı 130 masrafı var ve en iyimser fiyatlama ile o telefon bizde 300 gayme ki oda getiren götüren kimse kar etmezse.

Kemal sunal flimleri yayınların phona 6 gibi olur heralde o akıllı telefon

Sen de yorum yaz