15 yaşındaki hacker'a internet yasaklandı

O sadece 15 yaşında ama yaptıkları yüzünden 6 sene bilgisayardan uzak durmak zorunda...

  • Zeynel A. Öztürk
15 yaşındaki hacker'a internet yasaklandı

Ünlü hacker gruplarından birinin başında bulunan 15 yaşındaki hacker "Cosmo the God" 6 sene bilgisayarlardan ve internetten uzak kalma cezasına çarptırıldı.

Long Beach, Kaliforniya'da yaşayan Cosmo, CIA'den 4chan'e farklı hedeflere düzenlediği saldırılarla tanınıyordu. Ancak Cosmo artık şartlı tahliye memurunun izni olmadan interneti kullanamayacak. İnternete sadece gözetim altında girebilecek olan Cosmo, tüm çevrimiçi hesaplarının kullanıcı isimlerini ve parolalarını vermek zorunda olacak. Bunun yanında bir ağa bağlanabilen tüm cihazlarını bildirmesi gerekecek.

Cosmo'ya getirilen kısıtlamalar bu kadarla da bitmiyor. Hacker, UG Nazi veya Anonymous üyeleriyle herhangi bir biçimde iletişime geçemeyecek. Bunların yanında Cosmo'nun iletişim kurmaması gereken kişilerden oluşan bir liste de var. Evine yapılan baskında ele geçirilen tüm PC'leri ve diğer cihazları kaybettiğini kabul edecek.

Bilgisayardan ve internetten uzak kalmak, bir hacker için çok zor olsa gerek. Cosmo'nun bu yasakları çiğnemeden usluca oturup oturmayacağı da merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Doğa bir yolunu bulur :D

bu kadar büyütlecek bi haber değil Anonymous'un ddosdan başka yaptıgı birşey yok hacker diyebilmek için yakalanmaması gerek kendi güvenliğini sağlıyamıyan hackermi olur zaten hacker dediğin bütün sistemlerden ufak ayrıntısına kadar anlıyan kişidir. bu daha kendini gizliyememiş

6 sene hackleyememe cezasına acı son diye başlık atmak mı!?

intikam duygusuyla büyüyecek.. :)

Aynen intikam duygusu ile büyüyecek 6 sene sonra bu olay yine meydana gelir :D anonymous kurtarır onu :P :P

bende cw cyberwarrior sitesinde akıncıyım ama banada 1,5 yıl pc cezası vermişlerdi çabuk ğecer sayılı gün

hacker asla yakalanmaz.

bence altı sene sonra dönüşü muhteşem olur onun :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play