15.000rpm dönüş hızına sahip yeni Seagate'ler

Seagate'in yeni sabit diskleri, sundukları müthiş dönüş hızı ile adeta uçuyor...

  • Halil Mollaoğlu
15.000 rpm dönüş hızına sahip yeni diskler
15.000 rpm: Sunucunuz için performans dopingi.

Seagate, dünya çapında en hızlı olduğunu ve çevreye minimum zarar verdiğini iddia ettiği Savvio 15K.2 adındaki sabit diski tanıttı.

Disk dakikada 15.000 dönüş hızıyla çalışıyor ve ilk planda sunucu depolama alanları için düşünüldü. Disk 73 ve 146 GB'lık kapasitelerde sunuldu.

Bilgisayara bağlantı ise saniyede 6 Gigabit bant genişliği sunan SAS 2.0 arayüzü üzerinden gerçekleşiyor. Depolama birimi özellikle RAID yapılandırmaları için optimize edildi.

Sabit disk 2,5 inç form faktörüne göre üretildi. Bu sayede 3,5 inçlik denklerine göre çok daha az enerji tüketecek. Seagate disk performansı ve enerji tüketimi arasındaki verim oranını yüzde 115 olarak bildiriyor. Savvio 15K.2 Aralık ayından itibaren temin edilebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

cok güzel hdd'de cok pahalıdır yaw

Kesin olan birşey va oda fiyatınında aynı şekilde uçuk olacağı. Oysa 146 GB lıktan bir tane alıp sistem diski olarak kullanmak müthiş olurdu.

şu anda kullandığım 160 gb modeli gibi cızzz cızz kafa ütülemesinde :)

"khramn yazmış:
Kesin olan birşey va oda fiyatınında aynı şekilde uçuk olacağı. Oysa 146 GB lıktan bir tane alıp sistem diski olarak kullanmak müthiş olurdu.
06 Kasım 2008 Perşembe"

Onun yerine solid state disk alırsın al sana 20 kat hız

teknolojisi eskidi, bıktırdı, tutulmuyor artık,dönüş hızı artsa ne yazar.

Sen de yorum yaz