16GB'lık iPhone 7 olacak mı?

Dedikodular doğru çıkarsa çok kullanıcının başını ağrıtan 16GB'lık iPhone'la sonunda vedalaşabiliriz

16GB'lık iPhone 7 olacak mı?

16GB'lık giriş seviyesi iPhone, depolama alanının darlığıyla çoğu kullanıcının başını ağrıtıyor. İlk kez duymasak da yeni bir iddia, Apple'ın iPhone 7'deki en küçük depolama seçeneğini 32GB'a çıkaracağını söylüyor.

Samsung, Galaxy S6'dan bu yana amiral gemisi telefonlarında 32GB'tan küçük depolama alanı sunmuyor. Bunda 16GB'lık modellerde yalnızca 10GB boş alan bulunmasının payı da var. Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve giderek büyüyen uygulama boyutları, bu alanın kısa sürede dolması anlamına geliyor.

Bugün elbette 16GB'lık iPhone'u almak gibi bir zorluluğunuz yok, ancak bir üst model olan 64GB'lık iPhone'un fiyatı çok daha pahalı olduğundan, 16GB'lık modeli seçmek zorunda kalabiliyorsunuz. Apple'dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığından, dedikoduların gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini görmek için biraz beklememiz gerekecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Eğer MicroSD Card takılamıyorsa, 16GB küçük bir depolama alanıdır. Eğer MicroSD Card takılabiliyorsa, kullanıcıya 8GB da yeter. Akıllı telefon üreticileri depolama alanlarını fahiş fiyatlara satıyorlar. Bu yüzden ben Sony'leri tercih ediyorum, kendi depolama alanımı kendim ilave ediyorum. 128GB'lık bir depolama alanı için neden bir tomar para ödeyeyim ki? MicroSD'nin şöyle de avantajları da var: Telefonu servise vs göndereceğiniz zaman kartı çıkarıp alır verilerinizin güvenliğini sağlarsınız...

Iphone 32 gb a çıksa bile Android 64 gb a geçer.depolama alanı bence çok önemli bir özellik:Kayınbiraderde 8 gb lık depolama alanı var çok çabuk doluyor ve hiçbir uygulamayı yükleyemez hale geldi.Artık 16 bile yetersiz.Resim,video ve bir adet oyun yüklü olan 32 gb lık telefonumda 10.5 gb boş alan kaldı gerisini siz düşünün..

>>> İstediğiniz zaman telefonunuza yeni MicroSD Card takıp kullanabilirsiniz, istediğiniz zaman kartları çıkarıp MicroSD Reader ile bilgisayara bağlayabilirsiniz, eski MicroSD Card'ları yeni telefonunuza aktarabilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonların sadece yerleşik depolama alanına sahip olmasının şöyle bir dezavantajı vardır: Yerleşik depolama alanının arızalanması durumunda telefonu teknik servise göndermek zorundasınız. Bu da bir sürü maliyet ve veri güvenliği riski demektir...

Chip afedersin de ne alaka?16GB çıkmazsa Apple çoğu kullanıcısını kaybeder!Dediğiniz gibi 16GB alma zorunluluğu YOK!Parası olmayan 16 GB alıyo.Eğer en az 32 GB lik çıkarırlarsa fiyatını 16 GB yapmayacaklar, aynı kalacak, bunu da düşünebildin mi chip?Yani hiç bir şey değişmeyecek, iphone alan sayısı düşecek, apple'a kızılacak

apple hiç bir işe yaramıyor. arkadaşlarımın iphone ları da mac leri de çöp. fiyat uçuk ve performans yok. almak için enayi olmak lazım. stabil falan diyolar ya o da hikaye :)

@03 Haziran 2016 21:35 İphone daki stabiliteyi android de nerde goreceksin çok bilmiş. Yada anlamayacaksın şimdi şöyle diyeyim 1 ay boyunca veya hadi abartayım 3 ay boyunca iphone ve Android kapatıp açma hangisi ne kadar başarılı gorelim. Android 1 haftada sapitir o çok pahali dediğin şeyde 3 ay veya daha fazlasında stabil calisir ayrıca telefon kapanmadan sim değişirsin. Ama jailbreak yapmadan beleş bişey yuklenmez pili degistiremezsin aksesuarı pahalı. Not:bir android kullanıcısıyım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir