16GB'lık iPhone ölüyor mu?

Heyecanla beklenen yeni iPhone ile birlikte, uzun yıllardır devam eden bir devir de kapanabilir!

16GB'lık iPhone ölüyor mu?

iPhone'ların en can sıkıcı özelliklerinden biri, sonunda ortadan kalkıyor olabilir. Yeni söylentilere göre Apple, gelecekteki iPhone'larının depolama kapasitesini artırarak, 16GB'lık iPhone seçeneğini ortadan kaldırmayı planlıyor.

Korea Times'ın iddiasına göre Apple, 128GB'tan geniş kapasiteli bir iPhone sunmak yerine, orta seviye iPhone'ların depolama kapasitesini artırmak istiyor. Rapor, bunu söylemekle yetiniyor ve detaylara girmiyor. Ancak buradan firmanın 16GB'lık modeli üretmeye bir son verebileceğini, 32GB'lık modeli en küçük iPhone olarak sunabileceğini anlayabiliyoruz. En azından umudumuz bu yönde.

Bu değişiklikte satışları Apple'ı memnun edecek seviyede seyreden 64GB'lık iPhone'ların payının olduğu düşünülüyor. Firmanın 32GB'lık bir iPhone satmadığını da hesaba katarak, 16GB'lık bir iPhone 6S yerine 32GB'lık bir modelin sunulması mantıklı görünüyor.

Phil Schiller, bir süre önce tam aksini söylemişti.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Mobilde ilk 5 haberden sonra fotoğraflar görünmüyor ne zaman düzeltmeyi düşünüyorsunuz?

@01 Temmuz 2015 13:52 ben de benim telefondan sanmıştım :D

ziyaretçi arkadaşa teşekkür ederim. opera mini tarayıcı kullanıyorum ve aynı sıkıntıları bende yaşıyorum. kısa sürede düzeltme yayınlayacaklarını düşünüyorum.

64 gb satışları düşecektir kesinlikle

16 gb olup kart desteği olsun sorun değil.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost