1Password'a parmak izi desteği geldi!

Android'in bu popüler uygulaması, parmak izi destekleyen uygulamalar arasına katıldı!

Parmak izleri 1Password'la artık daha güçlü

iPhone 6S'teki TouchID'yle birlikte mobil parmak izi tarayıcılarına bir tür standart geldiği söylenebilir, fakat geçtiğimiz 12 aylık süre boyunca Nexus 6P ve Sony Xperia Z5 gibi amiral gemisi modelleri de entegre bir digital tarayıcıyı standart hale getirdiler.

Diğer yandan yeni bazı geliştirmelerle parmak izi tarayıcılarının hepsi giderek çok daha işlevsel bir kullanım kazanmaya devam ediyor. Bu işlevsellikte önemli bir payı olan parola yöneticisi 1Password'un Android versiyonunun aldığı yeni bir güncelleme de uygulamanın kilidini parmak iziyle açma desteği getirdi.

Önemli bir ayrıntıyı da eklemekte yarar var; uygulamanın bu en son versiyonu yalnızca Marshmallow'un entegre parmak izi desteğiyle çalışıyor. Güncelleme yalnızca parmak izi kısmına bir güzellik getirmekle kalmıyor, uygulamanın tasarımı da genel olarak Android'in yeni tasarım felsefesi Material Design'a göre biçimlendiriliyor.

Bazı üst düzey özellikler için ücret ödemeniz gerekse de, uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

"iPhone 6S'teki TouchID'yle birlikte mobil parmak izi tarayıcılarına bir tür standart geldiği söylenebilir" hayır hiç de değil. parmak izi okuyucu motorolanın yıllar önce çıkardığı bir telefonunda da vardı. sadece iphone 5s ile popüler olmaya başladı ama iphone 6s in bunda hiçbir katkısı yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir