2 lise öğrencisinin akıl almaz marifeti!

Herkes onları sıradan lise öğrencisi sanıyordu ama onların yaptığı yenilir yutulur cinsten olmadı...

  • Melik Arslan

Polis amirini tehdit ettiler

Bu olayı 'şu anda en çok aranan bilişim suçu' olarak tanımlayan Webber, eski bir politikacının oğlundan özel olarak eğitim almış biri. Webber, tutuklanmasının ardından bilişim suçları ile ilgilenen polis amirini havaya uçurmakla tehdit etti. Okulu da Webber'ı sosyal yönü eksik olan biri olarak tanımladı.

Polis, kredi kartı kullanıcılarının bütçelerini toplayarak sitenin toplam maliyetinin 16,2 milyon sterlin olduğunu buldu. İkilinin de ödenekleri kullanabilmek için ülke dışından, Kostarika'dan bir banka hesabını işleme koydukları öğrenildi.

Bu iki genç suçlu, 5 yıllık hapis cezasına çarptırıldılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Almıyo mu la aklınız hakkaten :D

Dağılın beyler adamlar king :)

Bizim embesil gençlik Facebook, MSN gibi gereksiz yerlerde vakit öldürürken elalemin uşakları kendini yetiştirmiş. Eğitim şart.

elin hırsızını niye övüyorsunuz? en ağır ceza verilmeli hayat boyu bilgisayar ve dijital hiç bir şeye yaklaştırılmamalılar... dijital olarak idam edilmeliler...

Bizim gerzek gençlik facebook da manita peşinde koşsun. Türkler sanal alemde bir adım bile ilerleyemezler.

kopyala yapıştır.türkiyedeki teknolojiye bakış bu.size :D bir anımı anlatayım.birisine bilgisayar sattım.aradan 2 saat geçmedi bir telefon geldi.kardeş diyo kahve koyacağı bozuldu.iyide sana bilgisayar sattık.kahve koyacağıyla alakası ne.herneyse kahve dökülmüşdür.dedim herhalde bilgisayara.gittim :D ve ne göreyim cd rom kapağı yerde kahvede yere dökülmüş.işte türkiyede bilgisayara bakış.

Dijital olarak yasaklanmaları doğru bir şey değil sonuçta lise öğrencileri gençlik ateşiyle bir şeyler yapmışlar. Cezalarını çeksinler ve bitsin.

sayın ziyaretçi siz bunların neresini savunuyorsunuz anlamadım yani siz bunları teşvik etmek mi istiyorsunuz yoksa Hiçbir Türk'ün bunu yapamayacağını mı düşünüyorsunuz unutmayın ki Türkler dünyadaki çok önemli siteleri hacklediler yani yapabiliyorlar ayrıca bir hatırlatma bu kredi kartı mağdurlarından biri ya siz olsaydınız?

16,2 milyon sterlin kazanç 5yıl hapis iyiymiş:D ceza komik kalmış.

hack ne zaman marifet oldu

Turkce mi bilmiyorsunuz arkadaslar? ordaki marifet sözcugunun ne anlamda kullanildigi kabak gibi ortada :))))

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Polis amirini tehdit ettiler
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir