2 saniyede pes ediyoruz!

İnternet hızlandıkça daha mı sabırsız oluyoruz? İşte 2 saniye bile bekleyemediğimiz şey...

  • Ertuğrul Süngü
İnternet kullanıcılarının sabrı tükenmiş durumda
Hızlı internet artık bir gereklilik

İnternet her geçen gün daha da büyüyor. Bu büyümeyle birlikte, internet kullanıcıları da daha sabırsız bir hale geliyor. Her geçen gün hızlanan internete rağmen, günümüzde gelinen noktaya bakıldığında internet üzerinden bir video izlerken iki saniye kadar takılma bile artık kullanıcılara çok fazla geliyor.

University of Massachusetts tarafından, 6.7 milyon farklı kullanıcı arasında yapılan araştırmaya göre, internet üzerinden video izlemek isteyen insanların büyük bir çoğunluğu, videonun açılmasını yaklaşık iki saniyeden fazla bekleyemiyor ve başka bir videoya geçiyor. Bu süre, en fazla beş saniyeye kadar uzayabiliyor. İnternet üzerinden izlenen kısa klipler için bekleme süreleri bu kadar azalmışken, halen bir grup kullanıcı izleyecekleri uzun filmler için daha uzun süreler beklemeyi göze alabiliyorlar.

Araştırmanın ortaya çıkardığı bir diğer nokta ise, fiber, kablo ve DSL kullanıcılarının diğer internet kullanıcılarına göre daha sabırsız olduğu zira özellikle mobil internet kullanan kişilerde, bekleme oranı çok daha yüksek sürelere ulaşabildiği gözlemlendi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

O video açılacak abicim açılacak dediysem açılacak...

ee tabi bu yurt dışı için gecerli bizim internet yerlerde süründügü için bizde bir güne kadaR cıkar gider hee bide reklam izletmeye calışırlar çok hızlı ve sınızsız internetimiz varmış gibi

Videonun açılmasını bekleyemeyenler gelsin benim bilgisayarı kullansınlar, yemin ediyorum şükür namazı kılarlar :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play