2 yeni iPhone 5 ve fazlası!

Merakla beklenen iPhone 5S ve ucuz iPhone hakkında yeni haberler var...

  • Levent Öztürk
2 yeni iPhone 5 ve fazlası!

Satışa sunulacak olan yeni nesil iPhone'ların Eylül ayının başlarında piyasaya sürülmesi bekleniliyor. Tabii ki bu haber eğer Alman internet sitesi "iFun"ın iddiaları doğru ise geçerli...

iFun'ın "çok güvenilir ve ciddi bir kaynak" aracılığı ile yayınladığı haber "Yeni nesil iPhone'lar, aldığımız bilgiye göre, 6 Eylül'de markette olacak. Bu tarihe ek olarak "iki yeni ürün tipi" kullanıma sunulacak ve bunlar renk veya hafıza türevi değiller. Bu bilgi bize çok güvenilir ve ciddi bir kaynaktan ulaştı" şeklinde.

Eğer Google'ın da desteği ile Almanca'dan çevrilmiş bu haberde yapılmış olunabilecek hataları geçersek, internet sitesinin iPhone 5S ve bunun düşük bütçeli marketi hedefleyen plastik bir türevinden bahsettiğini söyleyebiliriz.

KnowYourMobile'da yayınlanan makaleden alınan, yukarıdaki resim ise, iPhone 5 ve iPhone 5S arasındaki farkları gösteriyor. En fazla dikkat çeken farklılık ekran boyutları ve çözünürlük gibi gözüküyor. Yeni nesil iPhone 5S bu farkların dışında daha uzun bir pil ömrü, 2GB RAM ve dual LED flash özellikleri ile iOS7 işletim sistemine de sahip olacak. Plastik olan türevin ise şu andaki iPhone 5'in teknolojisi üzerine kurulması bekleniyor.

Ancak çıkan bu söylentiye ciddi bir şüphe ile yaklaşmak lazım çünkü Apple'ın belki de ilk ve kesinlikle en büyük takipçilerinden biri olan Jim Dalrymple, The Loop adlı internet sitesinde 6 Eylül tarihini yalanladı. Bu durum ise iFun'ın "güvenilir" kaynağının güvenilmez gözükmesine sebep oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

İos 6 mı 7 olması lazım

olmamış ekranın dahada uzaması lazım 1icon daha sıhsın :) ahaha iphone 4 de üst üste 4 ikon iphone 5 de 5 ikon 6 da 6 ikon olması lazımdı.

Eğer 4.2" ve üzeri bir ekranla gelirse bu kez tercihim apple olur.

5s kesinlikle 4" le gelecek

iyi ki diosun 5s de bole olur 6 da yaparlar beliki bu 5s in prototipi

Apple ozgunlugunu git gide daha cok kaybediyorr

eğer apple uygulama geğiştiricileri ile sorun yaşamak istemiyorsa bunda sonra çıkaracağı ekran boyutu 4,9 inç gibi bişey olmalı direk iphone 5 için düzenlenen uygulamalar birebir çalışacaktır. tabi bu sefer de ppi değerini düşük tutmak zorunda durum böyle olunca o telefon retina display olamaz.

koskaca chip çalışanları arasında almanca blen yokda mı google dan çeviri yapıyorsunuz

@30 Tem 2013 10:57 demek ki o kadar kocaman değillermiş :D

ahaha çok komik konsepti yapan adamın ios 7 den haberi yok galiba apple dan çok uzak bi konsept tasarımcısı olsa gerek :D

Sen de yorum yaz