Vazgeçemediğimiz 20 ücretsiz araç!

Sıkça kullandığımız bu 20 ücretsiz program ve hizmete çok şey borçluyuz!

  • Zeynel A. Öztürk

7-Zip, F.lux ve diğerleri

7-Zip, F.lux ve diğerleri

17. 7-Zip

Elinize geçen .zip, .rar, .tar gibi dosyaları açabilmek, bunun yanında zaman zaman dosyalarınızı paketleyip göndermek istiyorsanız, ücretsiz 7-Zip size kapsamlı bir çözüm sunacak.

İndirin: 7-Zip

18. F.lux

Bu ücretsiz araç, ekran parlaklığınızı saate göre değiştirerek sizi LCD'nin göz yakan parlaklığından kurtarıyor. F.lux, aynı zamanda ekranın renk tonunu da tercihlerinize göre otomatik olarak değiştirebiliyor. Aracın yaptığı değişikliklerin nasıl olduğunu "önizleme" işlevi sayesinde kısaca görebiliyorsunuz.

İndirin: F.Lux

19. Skype

Sesli ve videolu görüşmeler için en iyi seçeneklerden bir tanesi, masaüstü ve mobil uygulamaları bulunan ücretsiz Skype.

İndirin: Skype

20. CCleaner

Gereksiz dosyaları temizlemekten web tarayıcınızın geçmişini temizlemeye, her türlü bakım işlemini CCLeaner'la gerçekleştirebilirsiniz.

İndirin: CCleaner

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Sevgili Chip Online editörleri, Aynı şeyleri yeniymiş gibi değiştirip değiştirip haber olarak sunmanızı hiç doğru bulmuyorum.

20 sini de bilmiyordum. bir kaç tanesini yeni öğrendim. teşekkürler chip..

Ayni yemegi farkli sekillerde servis ediyorsunuz surekli hatta giris cumleleriniz bile ayni. 10 yil onceki chip dergilerimi kullansam ayni haberi neredeyse ayni cumlelerle bulurum. Farklilik yaratin biraz.

ooooooPPPPPPeeeeeRRRRRRaaaa nerede sayın chip editörleri?

Chrome = big brother. Asla kurmam.

Torch yok :/

Çok sık olmamak kaydıyla hatırlatma yapılması fena mı oluyor yani. Artı yeni katılımcılar varken. Bence Chip doğru yapıyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir