20.000 Dolarlık cep: Nokia 8800 Sapphire

Cep telefonunda lüksü sevenler için yeni bir seçenek daha: Servet değerinde Nokia 8800 hazır...

20.000 Dolarlık cep: Nokia 8800 Sapphire
Nokia 8800 Sapphire Arte: 1000 adet elmasla bezenmiş.

Büyük ilgi gören Dudak uçuklatan cep telefonları makalemizde, her biri özel olarak tasarlanmış yüksek fiyatlı cepleri sıralamıştık. Ancak lüks tutkusu sadece birkaç modelle üstesinden gelinebilecek bir tutku değil. Şimdi de farklı bir Nokia 8800 ile karşı karşıyayız.

Strange imzalı Nokia 8800 Sapphire Arte'nin fiyatı 1400 Euro. Eğer bu da yeterli gelmez diyorsanız İsviçreli kuyumcu Knalihs Athem'in modeline göz atabilirsiniz. Knalihs kızaklı telefonu 1000 adet elmas donattı. Toplam ağırlık 6,75 karat.

Bu özel parçaya göz koyanların sadece çabuk davranması yetmiyor, çünkü gerekli ufak servete de sahip olmalılar. Lüks cep telefonu 20 adet ile sınırlı ve fiyatı 20.000 Dolar. Telefon istek üzerine şanslı sahibinin adı veya kişisel bir yazı ile süslenebiliyor.

Parlayan teknik
Elbette parlayan taşların altında saklı olan teknikte hiçbir değişiklik yok. Tuş takımı kaydırılabilir bir ekran ile kapatılmış durumda. 2 inçlik ekran QVGA çözünürlüğü sunuyor ve özel katmanı sayesinde parmak izlerine karşı korumalı. Kamera 3,2 Megapiksel çözünürlüğünde resimler çekebiliyor.

Lüks bir telefona yakışır şekilde UMTS veri turbosu da sunuluyor. Ufak bir pürüz: Dahili 1 GB bellek yeterli miktarda olsa da istek üzerine genişletilemiyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yuh artık. Bu paraya bunu alacağıma 1200 dolara sistem canavarı bir bilgisayar alırım. 800 dolara süper bir telefon alırım. 3000 dolara otomobil modifiye aletleri ( turbo, nitro, renk vb. ) alırım. Geriye kalan 15.000 dolarla da eski yarış arabalarından Mustang alırdım :D Yani kısaca bu telefona bu para vereceğime, hayatımdaki teknolojiyi değiştiririm :D

bunda bile çift sim kart yok. nokia ya allah akıl versin

İphone 3g alırım silip süpürür bu 8800'i :D.Ama yinede iyi görüküyor.

sen hayatında teknolojiyi kaybetmişsin zaten :) bu telefonu aldığın zaman arabaya bile yapamayacaın veya zaman kaybedeceğim şeyleri yapabileceksin kullanmadığın bu sözlerinden belli zaten tavsiyem bikaç günde olsa bu tleeofndan kullanmalısın

valla arkadaşlar ben 8800 4 aydır kullanıyorum, yemin ederim altından olsa yine almayın hata edersiniz!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir