2008 Nokia Mobil Film Yarışması başladı

Nokia, Pangea gününü desteklemek amacıyla herkesi 2008 Nokia Mobil Film yarışmasına bekliyor.

2008 Nokia Mobil Film Yarışması

Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, Pangea Day'i (Pangea Günü) desteklemek amacıyla, herkesi kendi kısa videosunu çekerek 2008 Nokia Mobil Film Yarışması'na katılmaya davet ediyor. Yarışma kapsamında çekilen videolar, bireysel ortam paylaşım topluluğu "Share on Ovi" üzerinden yüklenerek oylanabiliyor. Yapılacak oylama sonucunda ilk beşe kalan videolar, 10 Mayıs 2008'de düzenlenecek olan Pangea Day etkinliği sırasında seyredilebilecek.

İnsanların sınırlar, farklılıklar ve çatışmalarla birbirinden ayrı düştüğü bir dünyada, sahip olduğumuz ortak noktaları gözden kaçırmak mümkün. Nokia, Pangea Day'i desteklemek amacıyla, herkesi 2008 Nokia Mobil Film Yarışması'na katılmaya davet ediyor. Yarışmaya katılmak isteyenlerin, kendi kısa videolarını çekerek bu adrese yüklemeleri gerekiyor. Yarışmaya katılan videolar, 10 Mayıs 2008'de düzenlenecek olan birinci Pangea Day etkinliğinde gösterilmek üzere değerlendirilecek.

Pangea Day, ödüllü belgesel yapımcısı Jehane Noujaim'ın 2006 yılında TED (Teknoloji, Eğlence ve Tasarım) ödülünü kazandıktan sonra başlattığı bir organizasyon. Jehane Noujaim, TED ve Nokia tarafından yaratılan Pangea Day, sinemanın gücünü kullanmak suretiyle, insanları dünyaya bir başkasının gözünden bakmaya teşvik ederek, bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Nokia Mobil Film Yarışması'na katılacak yarışmacılar, çektikleri videoları kişisel ortamları mobil, masaüstü ya da başka bir bağlı cihaz üzerinden yüklemeyi, yönetmeyi ve paylaşmayı kolaylaştıran bir bireysel ortam paylaşım topluluğu olan "Share on Ovi" üzerinden yükleyebiliyorlar. Siteye kayıt olan herkes, ilk beş finalisti seçmek için oy kullanabiliyor. Oylama sonucunda belirlenecek beş finalist, Pangea Day Los Angeles ayağına katılabilecek, finale kalan videolar ise Pangea Day sırasında seyredilebilecek.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2008 Nokia Mobil Film Yarışması
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir