2009 başında vardılar, sonunda yoklar!

2009 başında vardılar, sonunda yoklar: İşte bu yıl kepenkleri indiren 15 talihsiz web sitesi...

  • Ali Güngör
2009'un 15 önemli internet zaiyatı...
İnternetin en canlı sitelerinden bazıları kapandı, sonuçta "Her canlı ölümü tadacaktır"

2009 yılında pek çok yeni ve kullanışlı internet sitesi yayın hayatına başladı. Ancak onlar doğarken, bazı siteler de öldü.

Krizin herkesi vurduğu 2009 yılı, tıpkı sokaktaki esnaf gibi online girişimleri ve internet sitelerini de yıprattı. Bazıları sert geçen bu döneme dayanamadı. Bazıları ise ekonomik olmayan sebeplerden, amacını gerçekleştirdiği için ya da destekleyen, izleyenler azaldığı için kapandı. Kimi zaman siteyi ayakta tutan kişilerin ayrılması bu sitelerin yayın hayatının sona ermesine sebep oldu.

Ancak yine de ilk sebep, çoğu sitenin kapanmasındaki en büyük etken oldu: Maliyet. Ayakta tutmak çok pahalıya patladığı için, yüksek trafik alan sitelerden de kapananlar oldu. Yeterli reklam alamayan ya da kullanıcıların bağışlarıyla ayakta durmaya çalışan siteler, para akışı aksadığında kapanmak zorunda kaldılar.

2009 yılında kapanan 15 önemli siteyi galerimizde görebilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

en çok yahoo kapatmış sitelerini geçen gün çıkan haberde de denilmişti google bling ve yahoo arasında düşüşte olan yahoo idi

kapatılan siteleri inceledim kapatmaları gayet doğal hatta kapatmasalar enayilik etmiş olurlardı :D çünkü yürümeyen projeye enerjü ve para harcamak gereksiz birde kullanıcı sayısı çok olması lazım çünkü reklam gelirleri için çok önemli birde her geçen ün alternatif çoğalıyor malesef bu çoğalmada herkes ön plana çıkamıyor üye sayısıda az olunca kapatmaktan başka çare yok ...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play