Nokla, Sumsang, Sory Ericsoo ve daha niceleri

Taklit cep telefonu fırtınası dinmek bilmiyor: CHIP Online, yeni nesil klonları bir araya getirdi...

Kopya telefonları tanıma yolları

Kopya telefonları tanıma yolları
Pardon, bunun kamerasını nasıl açıyorduk?

İster donanım olsun, isterse de yazılım, kopya telefonların hiçbiri orijinalinin yanına bile yaklaşamıyor. Bu yüzden internetten veya seyyar bir tezgahtan alacağınız bir klon telefon büyük olasılıkla sizi hayal kırıklığına uğratacaktır.

Cep telefonu kopyalayanlar sadece telefonun dış görünümüyle değil, bir de yazılımlarıyla uğraşmak zorunda kalıyorlar. Peki, büyük firmalar gibi telefonları için yazılım tasarlıyorlar mı? Tabi ki hayır. Tek yaptıkları menülerin görünüşlerini değiştirip orijinallerine benzetmek. Çoğu zaman bu yazılımlar telefonların kamera, WiFi ve GPRS gibi kendi donanımlarını bile doğru dürüst çalıştıramayacak kadar da kötü olabiliyor. Bu yüzden bir iPhone klonu ile Apple iPhone arasında dağlar kadar fark oluyor. "Her telefonun yazılım sorunu oluyor, mutlaka bir güncelleme çıkar." diyerek güncelleme beklemek ise boşuna.

Tabi anlamsız ve saçma menü dizilişleri, tercüme hataları ve bunun gibi hatalarla sık sık karşılaşmak sizin için sorun değilse, bu telefonlar sizin için oldukça cazip olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

taklitler bazen orjinalindan daha iyi oluyor :)

İşim olmaz taklit telefonla. 100-200 lira daha veririm alternatifini alırım kullanırım yıllarca. Yazılım desteği vermeyen hiçbir özelliği doğru dürüst çalışmayan şeye telefon demem. Ucuz mal alacak kadar zengin değilim (İngiliz atasözü)

gerçekten artık bu uzak doğulu çift hatlı telefonlardan gına gelmeye başladı. her tarafta varlar, insanın telefon alası gelmiyor.

orjinal telefonları alınca da renk kayması ölüpiksel,kapağın oynaması vaad edilen özelliğin tamamen kullanılamaması gibi sorunlar var.ayrıca garantiyi bir defa kullandım ve artık atarım çöpe garantiye vereceğime diyorum 4 ay garantide sürünürmü.

taklitler aslını yaşatır

taklite güven olmaz en iyisi orjinal (aşırı pahalı olmadığı sürece)

bu listeden meizu yu çıkarın meizu kopya üreten bir şirket değil ve next ile anlaşmalı next&meizu olarak satılıyor ürünleri türkiyede ve dünyada ünlü mp4 çalarlarıyla m8 modeli sadece dışı benziyor içi Çok daha iyi iphone dan 3g desteği yok sadece

bencede hepsi iğrenç ve güvenilmez ayrıca radyasyon canavarııı sakının derimmm...

artık çin çağı başladı kimse durduramaz bir kaç yıl sonra orj ürünlerin sahtelerini kullanacaz ama kimse farkını anlamayacak

Herkes yavaşlıktan bahsetmiş ama eni topu 2 sn içerisinde açılıyor. Dalga mı geçiyorsunuz Allah aşkına! Iphone da sesli video kaydı bile yok. İkisinin de özellik listesini bir yan yana getirin ve bir bakın. Hangisinde daha fazla YOK görüyorsunuz? Nokia salamlığı ile de bir numara olan bir telefondur. Fiyat-performans açısından bakarsanız bundan daha uygun ne bulabilirsin çok merak ediyorum. Ki bir de şu var, bu bir Xpress Music telefon. Sanırım bir telefondan daha fazlasını bekleyemezsiniz.

iphone da çok şeyi atlıyorsunuz. iphone yazılımla üstün özellik kazanan bir cihazdır. GEliştirilebilir yani. Cihaza 1 küsür milyar para veripte MMS yok video kayıt yok şu yok bu yok diyorsunuz.

Kullandığınız bilgisayarı örnek alın. İşletim sistemi olmayan bir pc gibi. Program yok muzik yok film yok. Ama unutmayın bunların hepsi eklenebiliyor. iphone da öyle yakında Video REC de gelecek MMS geldi zaten (3,0 beta) ve inanın bana verdiğim parayı kat be kat hakediyor.

Azıcık gelişime açıık olun.

bağımlılarına duyurulur demek lazım. tabi bağımlısı olurda bilgisiz olur mu bilmem ancak çok güzel klonlanmış bütün hepsi. bizde böyle pratikliğe yönelsek ülkemizi eminim kalkındırırız :)

hiç bulaşmamak lazım. bence çin malı kullanmaktansa hiç kullanmamak iyidir.

Ucuz mp3 bile almayın 25 tl dedim ne de olsa beni birkaç ay götürür dedim. Satıcı "iki hafta içinde sorun çıkarsa değiştiriz" dedi ; 15. günde ses çıkışı bozuldu :S

klonlanmış telefon kullanacağıma nokia 1100 kullanırım daha iyi :D

Çin malı telefonlardan uzak durun. Yok televizyonmuş yok çok ses çıkarıyomuş. Hepsi fos özellikler.
Zaten bi Türkçe dil destekleri var orjinal telefonu ingilizce olarak kullansan daha iyi anlarsın. Türkçe dil destekleri var ama Türkçeye çok kaba çevirmişler. Anlamsız kelimeler kullanmışlar, gereksiz yerlerde gereksiz kelimeler kullanmışlar. Cümlelerin anlaşılması zor ve yazı tipleride çok okunaksız.

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir