2012'de dikkat çekecek 4 yeni sosyal ağ!

Facebook'tan bıktınız mı? Öyleyse 2012 yılına damga vurmaya aday bu 4 alternatife şans verin!

  • Zeynel A. Öztürk
2012'de dikkat çekecek 4 yeni sosyal ağ!

Facebook, son senelerde inanılmaz bir boyuta ulaştı ve hiç de hızını kesecek gibi görünmüyor. Ancak son birkaç senedir kanser hastalarına yardım etmek, evcil hayvan sahiplerini bir araya getirmek gibi farklı amaçlara hizmet eden sosyal ağlar da kuruldu. İşte özel ilgi alanlarına hizmet eden, 2012'de dikkat çekecek 4 sosyal ağ:

Empire Avenue

Empire Avenue yeni bir sosyal ağ olmasa da, beta aşamasından yeni çıktı ve bugün hiç olmadığı kadar popüler. Empire Avenue, kişi ve web sitelerinin hisselerini satabildiğiniz bir hisse senedi piyasası simülasyonu oyunu. Oyun, özellikle ağını genişletmek isteyenler için birebir.

Chime.in

Facebook gibi durum güncellemeleri yayınlamanıza izin veren Chime.in, bunu daha şık bir şekilde yerine getiriyor. Fotoğraf, video ve haber paylaşmanıza, anket oluşturmanıza izin veren sosyal ağın Facebook'dan farkı ise kişiler yerine ilgi alanlarına odaklanıyor olması. Chime.in, kullanıcıları etkin tutabilmek ve katılımı artırmak üzere bir editör takımına sahip ve şu an önemli bir kitle oluşturmuş görünüyor.

GetGlue ve Schemer

GetGlue

Bulunduğunuz yeri arkadaşlarınızla paylaşabildiğiniz sosyal ağ Foursquare'i duymuşsunuzdur. GetGlue ise aynısını şu an seyrettiğiniz TV programı, izlediğiniz film veya dinlediğiniz müzik için yapabiliyor. Bu tür paylaşımlarınızı Foursquare gibi diğer sosyal ağlara aktarmanız da mümkün. iPhone ve Android'de çalışan GetGlue, bir TV programını sizinle aynı anda kaç kişinin seyrettiğini de gösteriyor.

Schemer

Google'dan bir grup geliştirici tarafından meydana getirilen Schemer, size "bir şeyler yapmanız" konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor. Şu an sadece davetiye yoluyla çalışan site, yapacak yeni şeyler veya gidecek yerler bulmanınza, haftasonunuzu değerlendirmenize ve fazlasına izin veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

hiçbirisi işe yaramaz şimdi ben bu yeni açılan sitelerde hesap açsam kimi eklicem daha doğru dürüst reklamı bile yapılmamış siteler google bile plusın reklamını yaptı benim çevremde kimse oraya geçmedi facebook bu işin üstadı diyebilirim her ne kadar sevmesemde

gereksiz siteler

yeni sosyal ağ sitesi daha geldi güzel bir proje gercekten www.socialneed.net diğer sosyal ağlardan ayıran özelliği ise anasayfayı istediğin gibi düzenliyor olabilmen. youtube gibi sistemin olması; veritabanındakı müzikleri videoları ızleye bılıyosunuz. bundan için ayrı bir bölüm oluşturulmuş. profilde kim baktı özelliği vs. vs.. sadece bunlar bir kaçı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play