2012 yılı için beklenen cep bombaları!

Gördüğümüz en güçlü cepler geliyor: Dört çekirdekli canavarların üzerinde bakın hangi marka var...

  • Ertuğrul Süngü
Motorola sessizliğini bozdu
Bullet ve Jet yolda

Halen 2011 yılının ortalarındayız ama akıllı telefon pazarı bunu pek umursuyormuş gibi gözükmüyor. Zira piyasa, geçtiğimiz günlerde patlak veren yeni Motorala akıllı telefonları iddiasıyla sallandı.

Sızan habere göre Motorola'nın iki yeni akıllı telefonunun isimleri Bullet ve Jet olarak belirlendi. 4G LTE teknolojisine sahip olacak cihazlar, aynı zamanda Nvidia'nın yeni quad-core "Kal-El" Tegra 3 çipsetini kullanacak ilk cihazlar olma özelliğini de taşıyacak.

Bilindiği kadarıyla Bullet; 4.3 inç qHD ekrana, en az 1GB DDR2 RAM'e ve 16GB sabit disk alanına sahip olacağı gibi, aynı zamanda 12 megapiksellik bir kamerayı da üzerinde bulunduracak. Dokunmatik ekranı NFC çip'iyle donatılmış olacak olan bu yeni cihaz, Android 2.3 işletim sistemiyle birlikte piyasaya sürülecek.
Motorola'nın ikinci cihazı olan Jet ise, Bullet'a benzer bir tasarım ile piyasaya sürülecek. Kardeşinden birazcık daha ufak, 4.0 inç'lik ekran ebatlarına sahip olacak olan cihazın, en büyük farkı üzerinde QWERT klavye de barındıracak olması.

Son olarak; iki cihazın da gelişmiş bir kamera kullanacağı ve bu sayede çok daha kaliteli resimler çekebileceği, sızan haberlerde yer aldı. Motorola tarafından üretilecek olan Bullet ve Jet için beklenen çıkış tarihiyse; 2012 yılının ilk çeyreği.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Yakında toplama telefon denen kavram da ortaya çıkar, keyfimize ve bütçemize göre telefon düzeriz...

kendini aşmış bunlar yakışır

çekirdek yerine batarya geliştirsinler kaç dakika gidecek acaba bataryası

peki batarya ömrü??

Aman Allahım.

abi yeter. adam gibi pil teknolojisi gelişmeden bunları yapıyorlar iPhoneum var pili 7 saatte bitio en az 2 gün dayanacak piller üretsinler

motorola değilde baska marka olsa daha sıcak bakardım.

teknolojiye ayakmı uydurulur ya al samsung galaxy 9003 5sene kullan işte

700-800 euro olduktan sonra isterse tavsan cikarsin kime ne?

hakkaten ya hiç pil ömrünü uzatmaya ugraşan yok mu teknolojının 10 20 yıl gerisinden geliyor artık şu pil olayına yönelseler bence daha ıyı olur zira ileriki dönemlerde pil ömrü cok daha önem taşımaya başlayacak artık insanlar cihazın özellekliklerinden cok bbataryasının ömrüne bakacak

Nokia 3310 iyiydi aga.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play