2013'e damga vuran donanımlar

2013, donanımlar açısından hiç de durgun bir yıl olmadı. İşte yılın en ilgi çeken donanımları!

  • Zeynel A. Öztürk

2. Nesil Razer Blade ve 4K monitörler

2. Nesil Razer Blade ve 4K monitörler

2. Nesil Razer Blade

Razer'ın ikinci nesil Razer Blade laptop serileri, Intel Haswell işlemcisi ve Nvidia'nın en son 700 serisi grafik işlemcilerini kullanıyor. Her ikisi de önceki sürümlerine göre daha verimliler ve bu sayede sadece 17mm kalınlığındaki Blade çok daha büyük ekranlarla çalışabiliyor.

4K monitörler

Beğensek de, beğenemesek de, çözünürlük savaşları tam hızlıyla devam ediyor ve sadece TV'leri, tabletleri değil, laptop ve monitörleri de etkiliyor. Piksel sayısını artırmak, bir ürünün mağaza raflarında daha etkileyici görünmesini sağlamanın basit yollarından bir tanesi ve üreticiler, bu fırsatı değerlendirmek istiyorlar.

Monitörlerde 4K çözünürlüğün gereksiz olduğunu da söylemiyoruz. Daha yüksek çözünürlük, birçok alanda görüntünün fark edilir derecede keskin hale gelmesi demek. Özellikler yazı tipleri 4K'da oldukça güzel görünüyorlar, oyunlar da 4K'dan faydalanıyor.

Ancak birkaç sorun da yok değil. 4K monitörler şu an komik derecede yüksek fiyatlara sahipler (32 inç'Lik ASUS PQ321Q'nun fiyatı 3.000 dolar). Bunun yanında Windows, 4K çözünürlüklerinde sorun çıkarabiliyor, en güçlü ekran kartları bile 4K'da zorlanabiliyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

mac pro nerede

https://www.youtube.com/watch?v=1nzz0jraDwM arkadaşlar izleyin çok komik

razer in laptopları gerçekten iyi.. diğer şeyler ps4 xboc one gtx titan 4k monitör bunlar zaten arka arkaya çıkan sıdaradan teknoloji ürünleri

Mac Pro gibi bir teknolji harikası nerde?

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir