2013'te yollara çıkacak 5 teknolojik otomobil

2013'de yollara çıkacak bu 5 otomobil, sahip oldukları akıl almaz teknolojilerle dikkat çekiyor!

  • Zeynel A. Öztürk
2013'te yollara çıkacak 5 teknolojik otomobil
2013 Volvo S60

Teknolojinin otomobillerle bir araya gelmesi, inanılmaz derecede lüks, üst seviye otomobillerin ortaya çıkması demek. En son güvenlik özelliklerinden klima denetimi işlevlerine, surround-sound ses sistemlerinden araç içi bilgilendirme ve eğlence sistemlerine 2013'ün bu 5 otomobili, hayatınızı daha güvenli ve kolay bir hale getirmekle kalmıyor, sürüşü tam bir keyif işine dönüştürüyor.

İşte 2013'te çıkacak en akıllı ve en teknolojik 5 otomobil.

1. 2013 Volvo S60

Üst düzey güvenlik ödüllerinin sahibi Volvo S60, etkileyici teknolojilerle dolu bir otomobil. Otomobili sürerken ön panelde görünen trafik işaretleri, hız limitleri gibi bilgileri size gösteriyor. Yeni kuyruk yardımcısı teknolojisi, hızınızı önünüzdeki araca göre otomatik olarak ayarlıyor. S60, önünüzden geçen yayaları görüp durabilen nadir otomobillerden.

2013 Volvo S60

2. 2013 Lexus 600hL

Eşsiz bir sıcaklık denetimi sistemine sahip Lexus 600hL, hava akışını, koltuk ısıtıcılarını ve kabin sıcaklığını en iyi biçimde yönetiyor. Yolcular için sıcaklığı kontrol eden kızılötesi sensörler, gerekli ince ayarlamaların yapılmasını sağlıyor. Sürüş sırasında uykunuz gelirse, sürücü izleme sistemi bunu fark ederek sizi uyarıyor.

2013 Mercedes-Benz GL-450 ve diğerleri

3. 2013 Mercedes-Benz GL-450

Aktif park yardımcısı özelliğine sahip yeni Mercedes-Benz GL-450, paralel park etme sırasında direksiyon kontrolünü ele alıyor. Dahası otomobil, keskin bir viraj dönerken bunu kolaylaştırmak için küçük düzeltmelerle size yardımcı oluyor. Bir dağ geçidinden geçerken rüzgar esmesi halinde, yan rüzgar stabilizasyon sistemi, otomobili düz tutmak üzere direksiyon kontrolüne yardımcı oluyor.

4. 2013 BMW ActiveHybrid 3

BMW'nin bu daha küçük ve daha uygun fiyatlı hibriti, daha çok teknolojik gelişmeyle geliyor. Paralel park işini otomatik olarak halleden araç, park alanı bulma gibi BMW uygulamalarına da sahip.

5. 2013 Infiniti JX

JX, sahip olduğu tamamen eşsiz bir işlevle öne çıkıyor. Bazı araçlar, çarpışma kaçınılmaz olduğunda sizi uyarıyor. Infiniti JX ise sizi sadece uyarmakla kalmıyor, otomobilin kontrolünü ele alarak arabayı durdurmaya çalışıyor.

Infiniti JX'de şeridinizden çıktığınızda sizi tekrar doğru şeride sokan bir sistem ve fazlası da var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

auto pilot teknolojisini yapamadılar bir türlü. artık mm lik sapmalara duyarlı GPS, 16 çekirdekli işlemciler varken hemen her araçta radar sensor vs yerleşikken hatta hatta auto park aktif bir şekilde çalışıyorken sürücüsüz araç teknolojisi geç kaldı. yollardaki kedi gözlerine ve manyetik yol çizgilerine vs ile çok da zor olmasa gerek. en azından otobanlar için.

Sen de yorum yaz