2013'ün cepleri pantolonunuza sığmayabilir

Daha uzun iPhone 5 ve daha büyük Note 3 haberlerinden sonra soruyoruz: Cepler daha ne kadar büyüecek

  • Zeynel A. Öztürk
2013'ün cepleri pantolonunuza sığmayabilir

Ceplerin yeterince büyük olmadığını düşünenlerdenseniz sıkı durun: DigiTimes'ın raporuna göre 2013'de 5 inç'lik cepler endüstri standardı haline gelebilir.

HTC ve Sharp'ın devasa ekranlı cepler üretmeyi planladıklarını biliyorduk, şimdi ise diğer şirketlerin de bu trendi izleyebilecekleri ortaya çıktı. DigiTimes'ın kaynaklarına göre Samsung, Sony, LG, Huawei ve ZTE 2013'ün ilk yarısında 5 inç Full HD ekranlı ceplerini piyasaya sürecekler.

LG ve Samsung'un Full HD ekranlarını kendilerinin üreteceği, Sony'nin ise onları hisselerinin bir kısmına sahip olduğu Japan Display'den (JDI) alacak.

DigiTimes'ın ortaya çıkardığı söylentilerin her zaman tutmadığını biliyoruz. Şirket daha önce Samsung Displays'in Apple ile ortaklığını keseceğini söylemişti, ancak bu tahmininde yanılmıştı. Ancak akıllı ceplerin giderek büyüdüğünü hesaba katarsak, 5 inç'lik ceplerin standart haline gelmesi mümkün olabilir. Bunun yanında 5 inç'ten 1.3 inç daha büyük olan 6.3 inç'lik Galaxy Note 3 söylentileri çıkmaya başladı bile.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

6,3 note söylentisi mantıklı değil. zaten 7. tablar var. üstelik cebe sığmayacak birşey üretmezler. 5,5 inch ile devam eder note serisi. galaxy 4 ise 5 inch olarak çıkar. gerisi hikaye inanmayın... boyut ta makul sınırlara ulaşıldı bundan sonra işlevsel olarak gelişirler ve full hd ekran olur.

@17 Ara 2012 17:00 bi yıl önce şimdiki note kadar büyük telefonun çıkacağına da inanmazdınız.. samsung değil mi bu her şeyi düşünmeden yapabilir..

5 inç ve yukarısı telefon aldığımızda artık bizlere birer sırt çantası hediye ederler böylce çanta sektörüde gelişmiş olur.Ahhh yeter artık ya 4 inç veya 4,5 inç neyinize yetmiyor artık telefon taşımak için adammı kiralacağız bu ne 6 inç berbat bişi bu.

nano teknoloji sayesinde quantum ile birlikte artık ışık hüzmeli kullanacağız

EKRAN BÜYÜK OLSUN AMA KASA OLMASIN. BAK BÖYLE BİR ŞEY YAPABİLİRLERSE HARİKA OLUR.

@17 Ara 2012 17:36 hatta yazılar havada yazsın ne güzel olur demi..

Alli ceplerde en ideal boyutlari tutturan Apple olmustur. Son Iphone 5 ile en ideal boyuta ulasmistir. Samsung Galaxy S2 ve S3 gibi akilli cepler gercekten cok büyük. Tek el ile KOLAYLIKLA kullanilamayan bir akilli cebi Tab sinifina koymak gerekir :) Ben hem Iphonelari kullandim, hemde Galaxyleri. En ideal büyüklük Iphone 5te.

@17 Ara 2012 17:39 Tek elle kullanıma ben de önem veriyorum. Çoğu firma ne yazıkki dev gibi ekranlı yüksek donanımlı telefon üretince olayın bittiğini düşünüyorlar. Ama bence bu yanlış çünkü herşey benchmark testlerinde bitmiyor. El ergonomisi, konfor, işletim sistemi stabilitesi, kullanılabilirlik gibi çok daha önemli farktörler var.

Daha yüksek çozunurlugu ayni boyuta sigdiramayinca, hoop ekrani buyutuyorlar olup bitiyor. 4.3" ideal boyuttur bence.

@17 Ara 2012 22:53 zaten mühendisler boşa çalışyor o firmalarda bi sen biliyon :D :D :D

büyütsünler veya büyütmesinler. büyük ekran telefon almak gibi bir niyetiniz yoksa, o bana fazla büyük gelir, çanta lazım buna falan diyorsanız, piyasada elinize ve cebinize rahatça sığacak yığınla akıllı telefon var. üstelik fiyat olarak da daha uygunlar. ama yooook. ille amiral gemi kullanacaksınız. sanki bana uzay mekiği fırlatıyorsunuz aletle, kuantum deneyleri yapıyorsunuz. veya zorla satıyorlar 2000 liralık aletleri. kullanmayanı mazı değneğiyle dövüyorlar.

Cebe sığmayan cep telefonu. Al sana insandan ve kullanım rahatlığından uzak tasarım dersi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play