2013'ün en büyüleyici 6 cihazı!

2013 yılında çıkan, teknolojiye yön verecek olan 6 etkileyici cihazı seçtik!

  • Zeynel A. Öztürk
2013'ün en büyüleyici 6 cihazı!

2013 elektronik cihazlar için önemli bir yıl oldu. Apple, Google ve Samsung gibi üreticiler, her zaman olduğu gibi büyük yenilikler ortaya çıkarmak için çaba sarf ettiler. Peki en büyük etkiyi 2013'te çıkan hangi cihaz yaptı? İşte sıralamamız.

6. Galaxy S4 ve Galaxy Note 3

Samsung'un yeni amiral gemileri, donanımsal olduğu kadar yazılımsal yenilkleriyle de dikkat çektiler. Full HD ekran, daha güçlü işlemci, daha çok RAM gibi donanımsal yükseltmeler alan Galaxy S4 ve Note 3, 2013'te herkesin dikkatini çeken cihazların ilk sıralarında yer alıyor.

5. iPhone 5S ve 5C

iPhone 5S, TouchID parmak tarama teknolojisini ceplere taşıması sayesinde 2013'ün en önemli cepleri arasındaydı. Güvenlik konusundaki bu yenilikçi adım, belki de yeni nesil telefonlarda sıkça yer verilecek bir teknolojinin yolunu açmıştı.

iPhone 5C ilk tanıtıldığında büyük bir ilgi çekmemiş olabilir. Ancak Apple'ın tek cihaz geleneğinden vazgeçerek yeni bir "C" serisi ortaya çıkarması, firmanın gelecekte kullanıcılarına daha çok seçenek sunacağını gösteriyordu.

4. Galaxy Gear

Bir sonraki büyük yenilik olacağı düşünülen akıllı saatlerde en önemli adımı Samsung attı. Cihaz, telefonunuzun yapabildiği çoğu önemli işlevi yerine getirebiliyor. Apple'ın 2014 için bir iWatch geliştirdiğini düşündüğümüzde Galaxy Gear'ın kendisini "ilk" olarak adlandırmasına şaşırmayacağız.

Google Glass ve 2013'ün diğer iki cihazı

3. Google Glass

Google Glass, henüz piyasaya sürülmemiş olsa da listemize girmeyi başardı. Şu an sadece birkaç bin beta test kullanıcısının elinde bulunan Glass, gerçekliğinizi yükseltmesinin yanında barlara girişinin engellenmesi, yasaklanan porno uygulamalarıyla gündemden hiç düşmedi.

2. Xbox One ve PlayStation 4

Microsoft ve Sony'nin yeni konsolları yeni nesil grafiklerin yanında birçok yeni eğlence ve sosyal işlevle geliyorlar. Yeni yıl için en çok hayal edilen hediyelerden olan cihazlar, önümüzdeki senelerde de çok konuşulacaklar.

1. Chromecast

1. Chromecast

Listemizdeki tüm ürünler oturma odamızdaki medya ve eğlence sistemlerinin kullanımını kolay hale getirmiş olabilir. Ancak hiçbiri Chromecast kadar başarılı değil. HDMI portundan TV'nize bağlanan küçük cihaz, içeriği internetten, Chrome'dan veya yerel ağdan ekrana yansıtabiliyor. Chromecast bu işleri rakiplerinden iyi yapmıyor olabilir, ancak hiçbir rakibi aynı işlevleri 35 dolara sunmuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

evet iphone 5c inanılmaz bir ilerleme. :{

Amerikan Polis Teşkilatı tüm memurlarına ve koruma altındaki tüm insanlara Google Glass tahsis etmekle işe başlasın...

Benim en çok merak ettiğim, Google glass dört gözle bekliyorum.

Benim en çok merak ettiğim, Google glass dört gözle bekliyorum.

apple iphone 5c ile tek telefon geleneğinden vazgeçtiğinden değil. artık eskisi kadar değeri kalmadı firmanın ,, kimselere farkettirmemeye çalışıyor ama o da çırpınıyor

tartışmaya bile girmeye gerek yok: iPhone 5S... nokta...

Galaxy Gear en büyüleyici demek? millet o kadar büyülendi ki satın almayı unuttu galiba :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost