2013'ün en kötü "çuvallayanları!"

Büyük vaatler, ümitler, milyonlarca dolar... İşte 2013'ün hepsini bir çırpıda çöpe atan fiyaskoları!

2013'ün en kötü çuvallayanları!

Yeni bir yıl çoğumuz için geleceğe yönelik yeni planlar, umutlar anlamına geliyor. Bunun yanında özellikle şirketler, yeni yılda geleceğin yanında geçirdikleri senenin de hesabını yaparlar. Bazı şirketlerin yöneticileri satış rakamlarına bakarak övünürken, bazıları vasatın altındaki istatistikler nedeniyle söylenir. Çoğunun genellikle ikincisini yapmak zorunda kaldığını söylemeliyiz.

Bazı ürünler ne kadar iyi olurlarsa olsunlar, tarihe bir başarısızlık olarak geçiyorlar. 2013'te bu tür birçok ürün vardı, ancak biz bunlardan öne çıkan 5'ini seçtik.

Instacube: Instagram için dijital foto çerçevesi

Kickstarter'a hızlı bir giriş yaparak hedefinin yüzde 30'u olan 250.000 doları birkaç saatte toplayan dijital fotoğraf çerçevesi Instacube, 21 Eylül 2012'de hedefini de aşarak 621.049 dolar fon toplamayı başardı. Ancak şirket geçtiğimiz sene Kickstarter'da verdiği sözleri tutmakta oldukça zorlandı. Şirket, hedefini ikiye katlamasına rağmen Temmuz 2013'te 250.000 dolar ile 350.000 dolar ek fona ihtiyacı olduğunu, ardından ilk üretim için 600.000 dolara gerek duyduğunu açıkladı. Bu durum projenin Kickstarter destekçilerini oldukça kızdırdı ve yorumlar sayfası, öfkeli yorumlarla dolup taştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

blackbery donanıma az daha fazla önem verseydi burlarda olmazdı zamanında millete cok çektirdi bb10 aslında en iyi işletim sistemi bana göre ama şirketi yönetenler kullanıcıdan daha iyi biliyomuş gibi havalara girdiler z30 modeli z10 nun ekranı büyümüş hali siz düşünün artık batmayı sonuna kadar haketti blackberyi batıran kullanıcı diyil yönetimdir

Ne yani ARM işlemciyle x86 programlarını mı çalıştıracaktı. Ozaman ipad'e niye osx koymuyorsunuz diye de eleştirin. Surface ile beraber windows 8 de yeni çıkmıştı. İnsanlar temkinli davranmış olabilir. Bir de microsoft'un amerika dışındaki satış ağı yetersiz eminim ki bir çok insan almak isteyip de alamadı.

Son yorum süper

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir