2014'ün ana eğilimlerinden biri bu olacak!

2013'te hayata hızla geçmeye başlayan bu teknolojik hareket, 2014'te bizi de içine alabilir!

Sanal masaüstü ile güvenlik riski azalıyor

Sanal masaüstü ile güvenlik riski azalıyor

Sanal masaüstü ile güvenlik riski azalıyor 

Çok farklı mobil cihazları firmanın kendi ağ yapılarına bağlamak için giderek daha fazla sayıda firma görselleştirme projeleri ile birlikte Bring Your Own Device prensibini kullanıyor. Masaüstü sanallaştırması her çalışana her yerden alışılmış masaüstüne erişim imkanı sağlıyor. Sanal masaüstü sayesinde Windows işletim sistemi tamamen nihai cihazdan bağımsız hale geliyor. Yani mobil cihazlar artık büyük bir güvenlik riski oluşturmuyor. Cihaz ve veri arasındaki kesin çizgi, en üst düzey güvenlik standartlarına sorunsuz biçimde uyma imkânı veriyor.

Bu gelişmeler paralelinde masaüstü sanallaştırmasına yönelik talep de sürekli olarak artıyor. Güncel talepler ve müşterilerimizin tepkileri doğrultusunda 2014'te de bu konuya gösterilen ilginin artacağı düşünülüyor. Şu ana kadar özellikle orta boy işletmeler ile daha büyük holdinglerde masaüstü sanallaştırmasına yönelik talep oldukça güçlü.

Esas olan yapıp yapmayacakları değil, nasıl yapacakları

Bu noktada ortada duran bir diğer soru da; işletmelerin gelecekte Cloud, DaaS, SaaS ve IaaS gibi sorunlarla uğraşıp uğraşmayacakları değil, bunu nasıl yapacakları. Masaüstüne veya geleceğin alt yapısına dönüşüm ile ilgili koşullar bugünden sağlanıyor.
Şu kesin: Klasik masaüstü giderek önemini kaybeden bir modele dönüşüyor, sanal masaüstü ve sanallaştırma her düzeydeki işletme için bir rekabet avantajına dönüşüyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Sanal masaüstü ile güvenlik riski azalıyor
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir