2014 yılında UHD TV'lerden ne bekleyebiliriz?

2014 yılında UHD TV'ler her zamankinden daha ucuz... UHD TV'lerin bu sene getireceklerini araştırdık

Daha büyük UHD TV'ler, daha fazla içerik

Daha büyük UHD TV'ler, daha fazla içerik
Samsung UE110S9

Dev UHD TV'ler

Samsung ve LG, 2014'te 110 inç'lik UHD TV'ler ile şimdiye kadarki en büyük UHD TV'lerini çıkarıyor. Daha az bilinen Çinli TCL gibi firmalar da üç metre gibi boyurlarda ekranlara sahip TV'ler üretiyor. Bunun yanında, tüm büyük TV üreticilerinin 85, 65 ve 55 inç'lik UHD TV modelleri var. 39'dan 46 inç'e kadar daha küçük modellerde önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak.

Daha fazla UHD içerik

Bir UHD TV, ona yetişebilecek içerik olmazsa pek bir şey ifade etmiyor. Şimdiye kadar çok sınırlı sayıda olan 3.840 x 2.160 çözünürlüklü UHD içerikler, Netflix'de bu sene yaygınlaşacak, ayrıca genel olarak internette de 4K (UHD) içeriğin artması bekleniyor. Blu-ray Disc Association (BDA) da boş durmuyor ve Blu-ray disk formatının UHD içeriği destekleyen bir sürümünü çıkarmaya hazırlanıyor. Havadan UHD yayınların ise ne zaman başlayacağı halen belirsiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

2014 te UHD TV lerin HDMI 2 ya da diğer bağlantı yöntemleri açısından hangi donanımlarla geleceğine ilişkin makalede bilgi verilmesi gerekirdi.

daha tv ler hd yayın yapamıyor full hd yi geçtim direk uhd komik üstelik samsung super uhd bile yaptı yani 8k ve saçmalık hepsi yani abartmak satmak başka bişey yok.

Fiyatları gerçekten düşerse Androidli sürümlerini bekleyip almayı düşünüyorum.

ucuzlayan bişey yok hele üst segment tvlerde ucuzlamasını beklerken piyasada kapalı kutu kalmıyor zaten..

kardesim yayin 4k degilken istersen 16k olsun tv, ne farkedecek?!! 4k su anda gereksiz size reklam haberi siparis edenlere bunu soyleyin

bence webos iyi bi patlama yapacak LG ile birlikte Lg de mobilde androidden kurtulmak istiyor samsung tizen diyor .LG webos

türkiyede daha hd yayın verilmiyor ultra hd yayın için japonyaya gideriz artık.

bizde samsung LFD monıtor satıyoruz ama oda ıthalatcı tarafından :D

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir