2015 itibariyle Microsoft'un gelecek hayali!

Bizleri gelecekte nasıl bir yaşam bekliyor? Cevap Microsoft'un yeni videosunda olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat 2015 itibariyle Microsoft'un gelecek hayali! Bizleri gelecekte nasıl bir yaşam bekliyor? Cevap Microsoft'un bu yeni videosunda olabilir!

Gelecekteki hayatı hayal etmeyi seven Microsoft'un, yeni videosunda yine çok ince tabletler, katlanabilen ekranlar, hologramlar ve doğal arayüzler var.

Videoda Microsoft'un neredeyse her yeri bir ekrana dönüştürdüğü gözleniyor. Bunun yanında giyilebilir teknolojiler, bükülebilen cihazlar ve çok ince tabletler gözden kaçmıyor. Video başta sizi etkileyebilir ancak aslında Microsoft'un yıllardır yayınladığı videolardan çok farkı yok.

Firma, videodaki konseptlerden bazılarını önümüzdeki 5 - 10 sene içinde gerçeğe dönüştürmek için çalışsa da, bazı gördüklerimiz gerçeğe hiç dönüşmeyebilir. Yine de teknoloji devinin uzun vadedeki geleceği hayal ettiğini bilmek güzel.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Microsoft 2000 yılından beri böyle hayaller kuruyor vé videolarını yapıyor. Geçmiş videolarına baktığımızda çoğu şéyiñ gerçekleştiğini görüyoruz.

Kafadan 100 senesi var bunların oluşması için

MS hayal etmez yapar ! Google hayal eder ama kullanıcı bilgilerini nasıl alacağını hayal eder.

@03 Mar 2015 22:48 bu şirketlerin çoğu hayalden yola çıkıyor.

microsoft herhangi bir yüzeyi dokunmatik yapan bir patent almıştı gelmesi yakındır videodaki şeylerin

Bu videodaki teknolojilerin çoğunun temelleri atıldı bile. Mesela transparan ekran, zor değil sadece pahalı (uygun projeksiyon+kinect). Bunun yanında Hololens zaten günümüzün bir kaç yıl ilerisinde olan bir alet. Günümüzün şirketleri Google daha gözlüğün köşesine ekran koyamıyorken MS gözlükten yepyeni bir şey çıkartıyor.

Tabiki benzeri görüntüler teknoloji bu yolda ilerlerse olacaktır. Fakat yakın zamanda düşünülen bir kaç yenilik gerçekleşecek olursa çok daha hızlı ve farklı bir gelişmeye tanık olunabilir.(En azından teknoloji için. Çünkü insanlık için bu hızda gelişim şu anki görünümle zor gibi görünüyor)

Geleceği yine her zamanki gibi Microsoft belirliyor. Hayranlıkla izliyoruz seni Microsoft.

Video baya etkileyici. Ayrıca bu tip şeyler hayal değil yakın gelecekte görebiliriz. Kadının elindeki dergiyi düşünün. Şu anda kıvrımlı ekranı üretebilecek durumdayız, ayrıca kablosuz görüntü aktarma teknolojisine de sahibiz. Bu iki teknolojiyi birleştirip ürün sunarlarsa çantamızda taşıyacağımız bilgisayardan elimizdeki esnek ekrana görüntü aktarıp kullanmamız mümkün olabilir.

Teknoloji bu video da gösterilenlerden çokkkkkkkkkkkkkkk önde zaten bu video da gösterilenler sahip olunan teknolojinin belki 10 da 1 i bile değil . Son kullanıcıya teknolojiyi 100 de 100 hiçbir zaman vermezler ve tanıtmazlar. Bunun binlerce sebebi var. En basit örneği savaş teknolojileri , ekonomi , siyasal güç , sağlık teknolojileri , güç ve kültür ve egolar v.s.. gibi... gibi..... Yani kısaca teknoloji çokkkkkkkkkk ileride bizim gibiler bu videoları izleyip vay canına diyoruz. Bilmediğimiz ve bizden saklanan çok şeyler var.

videoya bir bakim dedim microsoft yine ne uyduruk şeyler saçmalamış diye her şey olması gerektiği gibi çıktı :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play