2016'nın En Büyük 6 Başarısızlığı!

Galaxy Note 7'den sahte haber fiyaskosuna, 2016'nın en büyük başarısızlıklarını sıraladık!

4. Palmer Luckey fiyaskosu

4. Palmer Luckey fiyaskosu

Oculus Rift'in kurucusu Palmer Luckey, firmasını Facebook'a sattığı zamandan beri boş durmuyor. Luckey'in boş zamanını ve bol miktardaki parasını harcadığı yerlerden birinin Trump'ı yerden yere vurmaya yönelik paylaşımları desteklemeye harcadığının ortaya çıkması, yılın en büyük fiyaskolarından biriydi.

5. Facebook'un sahte haberlerle savaşı

İnternette yayınlanan sahte haberler, Facebook'un ve diğer sosyal ağların başını oldukça ağrıttı. Facebook, haberlerin gerçek olup olmadığını tespit etmek için algoritmalardan ve gerçek insanlardan faydalansa da, bu işi yerine getirmekte çok zorlandığını gördük.

6. Vine karmaşası

Twitter bu sene nefret söylemlerinden çok çekti. Firmanın yaşadığı bir başka sıkıntının kaynağı ise Vine oldu. Sosyal dev, Ekim'de Vine'ı kapatacağını söyledi. Twitter, 6 saniyelik videolarıyla birçok önemli içerik oluşturucusunu üzerinde barındıran Vine'dan nasıl para kazanacağının yolunu bulamadı. Firmanın Vine'ı 2012'den bu yana satmayı düşündüğü söyleniyor ancak bu gerçekleşmedi. Şimdi firma, Vine hizmetinin dondurulacağını, ancak mevcut Vine uygulamasını yeni Vine Camera uygulamasıyla güncelleyeceğini söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Note 7 dışında düşüncelerimiz uyuşmuyor.(Macbook hakkında fikrim yok fakat iPhone 7'nin 6S'ten daha az yenilik getirdiğini söylemek apaçık yanılgıdır, insanları yanlış fikir sahibi yapmaktır, genel anlamda çok yenilik sunmamış olabilir ama Apple her sene böyle.Hatta bu sene şaşırtıcı şekilde baya da bir yenilik yaptılar.Ne mi bunlar:Kulaklık girişinin kalkması sayesinde acayip incelen telefon, yepyeni ve güzel hissettiren orta tuş, BT kulaklık, 7'de 3 7 Plusta 4 GB DDR4 RAM ve giriş hafıza 32GB.

@02 Ocak 2017 09:27 boyutlarına kıyasla zaten yeterince ince iken daha da incelmek uğruna kulaklık girişine elveda derken, kazanılan alanda pil ömrünü uzatmaya çalışmaması bence büyük bir öngörüsüzlük.

neden multimedia ekleri inmedi iletisi aliyorum

oraya bir de htc'nin yaz saatini hala daha otomatik yapacak bir güncelleme yapamadığını eklemenizi rica edeceğim. bir utanç. sağlam iş görür falan da bu abukluk fazla uzadı.

'' Samsung'un sendelediği bir dönemde Apple'ın rakibini geçecek hamleyi yapamadığını gördük.'' özet.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
4. Palmer Luckey fiyaskosu
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir