2016'nın En Büyük 6 Başarısızlığı!

Galaxy Note 7'den sahte haber fiyaskosuna, 2016'nın en büyük başarısızlıklarını sıraladık!

2016'nın En Büyük 6 Başarısızlığı!

Büyük ve Apple'a ait olmayan telefonları sevenlerin tercihi Galaxy Note 7'lerin durduk yerde alev alması, bu senenin en büyük fiyaskolarından birine dönüştü. Ancak 2016'nın tek çuvallayanı Samsung değildi. İşte başta Samsung'un yaşadıkları olmak üzere 2016'nın en büyük ve en sert başarısızlıkları.

1. Patlayan Galaxy Note 7

İncelemelerde mükemmele yakın yorumlar alan bir telefonu satın aldıktan sonra elinizde yanması ve patlaması kadar büyük bir hayal kırıklığını 2016 boyunca herhalde hiçbir cihazda yaşamadık. Samsung'un arızalı cihazların yerine dağıttığı "sağlam" Note 7'lerin de patlaması ve geri toplanması, fiyaskonun boyutlarını gösteriyor.

2. Yahoo hack'i

Yahoo'nun 2013'te yaşadığı hack saldırısı sonucunda devasa bir veri sızıntısı yaşadığını geçtiğimiz haftalarda açıklaması, yeterince büyük bir olaydı. 2014'te 500 milyon kullanıcının verilerinin sızmasıyla sonuçlanan olaydan muhtemelen farklı olan bu olayda 1 milyardan fazla kullanıcı hesabının bilgileri ortaya çıkmıştı. CEO Marissa Mayer ve arkadaşlarının son birkaç senede ne kadar başarısız olduklarını kavramak oldukça zor.

3. Apple'dan tutarsız bir yıl

iPhone 7'nin yenilikleri küçüktü, MacBook Pro ise yeni Touch Bar dışında çok fazla yenilik sunmuyordu. Kablosuz Air Pods kulaklıkların çok büyük bir yenilik olduğunu söylemek de zor. Samsung'un sendelediği bir dönemde Apple'ın rakibini geçecek hamleyi yapamadığını gördük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Note 7 dışında düşüncelerimiz uyuşmuyor.(Macbook hakkında fikrim yok fakat iPhone 7'nin 6S'ten daha az yenilik getirdiğini söylemek apaçık yanılgıdır, insanları yanlış fikir sahibi yapmaktır, genel anlamda çok yenilik sunmamış olabilir ama Apple her sene böyle.Hatta bu sene şaşırtıcı şekilde baya da bir yenilik yaptılar.Ne mi bunlar:Kulaklık girişinin kalkması sayesinde acayip incelen telefon, yepyeni ve güzel hissettiren orta tuş, BT kulaklık, 7'de 3 7 Plusta 4 GB DDR4 RAM ve giriş hafıza 32GB.

@02 Ocak 2017 09:27 boyutlarına kıyasla zaten yeterince ince iken daha da incelmek uğruna kulaklık girişine elveda derken, kazanılan alanda pil ömrünü uzatmaya çalışmaması bence büyük bir öngörüsüzlük.

neden multimedia ekleri inmedi iletisi aliyorum

oraya bir de htc'nin yaz saatini hala daha otomatik yapacak bir güncelleme yapamadığını eklemenizi rica edeceğim. bir utanç. sağlam iş görür falan da bu abukluk fazla uzadı.

'' Samsung'un sendelediği bir dönemde Apple'ın rakibini geçecek hamleyi yapamadığını gördük.'' özet.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2016'nın En Büyük 6 Başarısızlığı!
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir