2017'de tabletler dünyayı ele geçirecek

...Ve beklenen gerçek olmak üzere! 2017 yılında, her 8 kişiden birinin elinde onları göreceksiniz!

2017'de tabletler dünyayı ele geçirecek

Yeni araştırmalara göre, gelişmiş ülkelerde 2017 yılında ulaşıldığında, her sekiz insandan birinde tablet bulunacak ve tablet ana bilişim cihazı olarak görülecek.

Tablet PC'lerin piyasaya çıkması çok da eski sayılmaz. Sadece birkaç sene öncesine kadar hayatımızda yer almayan bu ürünler, bugün satış rakamları ile büyük bir pazar yaratıyorlar. Yeni araştırmalara göre, tabletlere olan bu ilgi daha da artacak ve 2017 yılında, 905 milyon insanın elinde tablet bulunacak. Bu rakam 2010 yılında sadece 15 milyondu.

2017'de Avrupa'daki insanların %42'si, ABD'deki insanların %60'ı, tüm gelişmiş ülkelerde yaşayanların %25'i tablet sahibi olacak. Satışların çoğunun ev tüketicileri tarafından gerçekleştirilmesi beklenirken, iş için satın alınan tabletlerin oranı da %18 gibi büyük bir rakama ulaşacak.

Tabletlerin tüm dünyada önem kazanmasının yanında bazı sektörlerde asıl bilişim cihazı haline gelecek ve büyük önem kazanacak. Örneğin tıp alanında, doktorlar ve sağlık çalışanları tabletsiz yapamayacak. Ayrıca, mobil çalışması gereken çalışanlar için de tabletler hayatlarının bir parçası haline gelecek.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Yanlış bir öngörü. Hem ultrabook hem de tablet olabilen cihazlar yaygınlaşacak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play