2017 en iyi VPN programları

Bağlantınızı gizleyip şifreleyen, erişemediğiniz sitelere erişmenizi sağlayan ücretsiz VPN'lerin en iyileri... Sizin için seçtik!

2017 en iyi VPN programları

Erişim engeli bulunan sitelerin ve internette yaptıklarınızı merak eden ülkelerin sayısındaki artış, Sanal Özel Ağları (VPN) konusunda uzman olmamızı sağlıyor. Ancak ücretsiz bir VPN kullanmak için daha farklı amaçlarınız da olabilir.

Örneğin belirli bir hizmete ulaşabilmek için (elbette yasal olarak), internet trafiğinizin farklı bir ülkeden görünmesini istiyor olabilirsiniz. Veya amacınız, ev ağınıza uzaktan, güvenli bir bağlantı üzerinden, evinizdeymiş gibi ulaşmak olabilir. Herkese açık Wi-Fi ağlarına haklı olarak güvenmiyor da olabilirsiniz.

VPN, bağlantınızı uzaktaki bir sunucu üzerinden yönlendirdiğinden, bağlantının biraz yavaşlaması gibi dezavantajlara sahip ancak gerçek bağlantıyla aradaki fark, çoğu zaman ihmal edilebilir. Bunun yanında ücretsiz seçenekler, ücretli olanlara göre hız sınırlaması, veri kotası gibi kısıtlamalarla gelebiliyorlar.

VPN'lere giriş yapmak istiyorsanız ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. En iyi ücretsiz VPN hizmetlerini sizin için seçtik.

1. CyberGhost VPN 6

Ücretsiz bir VPN hizmeti olan CyberGhost, web etkinliğinizi izlemediğini gururla söylerken, bunu destekleyecek bir şeffaflık raporu yayınlıyor. CyberGhost, ziyaret ettiğiniz web sitelerine yolladığınız verileri kontrol etmenizi sağlayacak işlevler de sunuyor. Aradığınız gizlilik ise CyberGhost tam size göre.

Kullanımı oldukça kolay olan CyberGhost'un basit arayüzü, IP adresinizin konumunu seçmenize izin veriyor ve olup bitenleri görsel olarak, anlaşılır biçimde gösteriyor. Bununla birlikte CyberGhost'un sunucu sayısı şu an için oldukça sınırlı ve ücretsiz sürümde Kanada veya Asya'daki sunucuları seçemiyorsunuz.

2. Tunnelbear

Geliştiricilerinin de söylediği gibi Tunnelbear'ın kullanımı "çok ama çok kolay". Windows, Mac ve mobil cihazlar için uygulamalar sunan Tunnelbear, Hong Kong'tan Norveç'e verinizi yönlendirebileceğiniz birçok sunucu sunuyor. Ücretsiz sürümde yalnızca Avustralya ve Hindistan noktalarını kullanamıyorsunuz.

CyberGhost gibi Tunnelbear da üst seviye şifreleme sunuyor ve veri trafiğinizin günlüğünü hiç kaydetmediğini söylüyor. Bununla birlikte ücretsiz sürümde katı bir kısıtlama var: Ayda 500MB'lık kota, hizmeti ücretsiz olarak sadece ara sıra kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Ancak ülkemizdeki sıkı kotalara alışık olduğumuzdan bunun bazılıarmız için sorun olmayacağını düşünüyoruz.

3. VPNBook

Kendine güvenen bir bilgisayar kullanıcısı iseniz veya birden fazla cihazı VPN koruması altına almak istiyorsanız, VPNBook sizin için iyi bir seçenek. VPNBook ek bir uygulama kullanmıyor; ayarları işletim sisteminizin ilgili bölümlerinde yapmanız yeterli.

PPTP veya OpenVPN üzerinden şifreli bağlantıya olanak tanıyan VPNBook, altı sunucudan birini kullanmanıza izin veriyor. Sunucuların üçü Avrupa'da, üçü Kuzey Amerika'da bulunuyor.

4. Kendi OpenVPN sunucunuzu kurun

Evinizde kendi OpenVPN sunucunuzu kurmak iyi bir düşünce, ancak sunucunuza iki kişiden fazlasının bağlanması gerekiyorsa biraz para harcamanız gerekecek. Sunucuyu kurduktan sonra ona OpenVPN istemci yazılımıyla bağlanabilir, sadece ev ağınızın trafiğini şifrelemekle kalmayıp, ağınıza uzaktan, sanki evinizdeymiş gibi bağlanabilirsiniz.

5. Hotspot Shield Free

Bir süredir piyasada olan Hotspot Shield Free için söyleyeceklerimiz karışık. Ücretsiz bir hizmet olarak müthiş olsa da, ayakta kalmak için gösterdiği reklamlar ve araç çubukları canınızı bir noktadan sonra sıkabiliyor.

Chrome eklentisi olarak kurulumu basit ve hızlı olsa da, Hotspot Shield Free'yi gönül rahatlığıyla tavsiye edemiyoruz. Hizmetin 750MB'lık aylık kotası, tek ABD çıkışı ve video sitelerinin çoğuna erişimi Elite üyeliğine ayırmış olması, ondan uzak durmanıza neden olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Hiçbirine gerek yok, Opera yükleyin ve otomatik VPN'i ekstra hiçbir şey yapmadan kullanın. İştw bu kadar basit.

@20 Ekim 2016 03:49 Opera PC de engel yemiş..

@23 Aralık 2016 23:42 Ne engeli kardeşim ? Opera VPN tıkır tıkır çalışıyor.

Zenmate neden görmezden gelinmiş.. Chrome ve Firefox eklentileriyle gelen, basit bir ücretsiz üyelik ile sorunsuzca çalışan ve hızınıza olumsuz hiçbir etkisi olmayan bir VPN..

@20 Ekim 2016 10:16 paralı adamım paralıııı

@04 Kasım 2016 15:00 teyzecim ne paralısı ücretsiz seçeneğide mevcut ama istersen diğer sunucular için pro sürüme geçebilirsin.

Opera vpn var ucretsiz hem de.

Opera vpn yeter.Hotspot shield yaramaz.Diğerlerini kullanmadım.

zenmate den bi habersiniz galiba? zenmate premium ile uçuşlardayım....

yardımcı olur musunuz ? Hangi ücretsiz VPN log tutmuyor ? Lütfen biri doğru cevabını versin.

@20 Ekim 2016 17:18 en babaları ultra surf ekleyin chormeye yandexe güle güle kullanın

zenmate in tarayıcıya kurulan ve masa üstü çalışan vpn ayrı işler zenmate tarayıcıya kurarak kullandığınızda tarayıcıda işler fakat vpn programı olarak kurarsanız ise pc ye atanır tarayıcı olarak kullanacaksanız opera fazlasıyla iş görüyor üstelik limit sınırı yok cyberghost taki tek sıkıntı sunucı için sizi süre bekletmesi

Chrome markette zenmate var. Browsera kur kullan, mis gibi

@21 Ekim 2016 20:44 zenmate üyelik istiyor...

@04 Kasım 2016 15:00 ücretsiz üyelik o.

Niye gerek duyuyorsunuz anlamıyorum erişim engeli bulunan sitelere girilmesi istenmiyorsa girilmesin artık saygılı olun.

@04 Kasım 2016 15:02 Kime saygı duycaz ?

@04 Kasım 2016 15:02 Onca para ver telefon, bilgisayar, internet vs al sonra birileri cıksın bana su siteye giremessin yok buna giremessin diye engel koysun.. vpn kullanip girince saygisiz ben olayim.. Yok yaa!!

Güvenebileceğiniz tek ücretsiz VPN, Opera'dır. Üstelik de sınırsız. Opera Browser'ı bilgisayarınıza kurun ve settings bölümünden entegre VPN'i aktif hale getirin! Hepsi bu kadar! Diğer taraftan smartphone'lar için de tercihiniz Opera olmalıdır. Opera VPN'i indirin ve kullanın! Ayrıca hem Opera Browser, hem de Opera VPN ile reklamları da engelleyebilirsiniz. Yalnız Opera'ya bir geribildirimde bulunmam gerekiyor: Smartphone'ları hotspot olarak kullanırken Opera VPN'den istifade edemiyoruz. >>>

Diğer taraftan VPN'i sadece engellenmiş sitelere ulaşmak, yoğunluk sözkonusu olduğunda daha hızlı bir bağlantıya sahip olmak için kullanmıyoruz. Aynı zamanda veri gizliliğinin sözkonusu olduğu noktalarda da kullanıyoruz. Örneğin havaalanları, AVM'ler gibi ortak ağlarda. Bu yüzden hem bilgisayarlarınızda, hem de smartphone'larınızda Opera hazır bulunsun! Opera VPN hem güvenli, hem sınırsız, hem hızlı, hem de kullanımı çok kolay bir VPN servisidir. Opera Browser ve VPN'in ad blocker'ı da var...

@cleverman Comodo VPN den ne haber ?

İnternet güvenliği için DNS+VPN+Güvenlik yazılımı+Https eklentisi dörtlüsünü bilgisayarınızda bulundurun kişisel bilgilerinize çok önem veriyorsanız ücretlilerini tercih edin bence etmelisiniz

@22 Kasım 2016 05:21 Ücretsizlerin arasında neyi tercih edersiniz ??

Ben setupvpn kullanıyorum. gerçekten çok hızlı sunucularu var

Zenmate ülkemizde ki katı sansür ve düşünme özgürlüğüne yönelik sistemli saldırıları değerlendirerek Zenmate Premium paketinde indirime gitti. Artık Zenmate VPN kullanımı ayda 5 TL. Ben aldım ve ohhh dedim.

Güvenli ve ücretli olan bakıyorsanız nord vpn iyi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir