2017'de Gözardı Etmememiz Gereken 9 Firma

Bu 9 firma, 2017'de teknolojide önemli işlere imza atarak adlarından sıklıkla bahsettirebilir!

2017'de Gözardı Etmememiz Gereken 9 Firma

2017'den beklentilerimiz büyük. iPhone onuncu yıldönümüne ulaşırken VR sonunda gerçekten herkese ulaşabilir, bu sırada teknoloji firmaları akıllı evleri ciddiye almaya başlayabilirler. Peki en müthiş 2017'yi hangi firma geçirecek? İşte 2017'de sesini duyurabilecek 10 teknoloji firması.

1. Magic Leap

Hiç kimsenin tam olarak ne yaptığını bilmediği Magic Leap, haliyle en ilginç firmalardan bir tanesi. Bilinen, firmanın karışık gerçeklik ile uğraştığı (bilgisayarla üretilmiş görüntüler ve medyaları gerçek dünya üzerine yerleştirme. Firmanın Magic Leap One adlı bir ürün üzerinde çalıştığı da biliniyor.

2. Microsoft, Google, Apple ve Amazon

Çekirdek ürün ve hizmetlerini güncellemek dışında, 2017'de dört firma da akıllı evi hedefine alacak. Amazon Echo en etkileyicisi olabilir, ancak derin cüzdanlara sahip firmaları hafife almamakta fayda var.

3. Yine Microsoft

Tüm insanlığa yayılmak üzere olan sanal gerçeklik (VR), ihtiyaç duyduğu itiş gücünü Microsoft'tan alabilir. Microsoft, Ekim'de PC ile bağlanan yeni Windows 10 VR başlıkları tanıtmıştı. Bu cihazların hem fiyatları uygun, hem de minimum gereksinimleri aşırı yüksek değildi.

4. Tesla

Yeniliğin elektrik tarafından yönlendirildiğini hayal eden firmalar arasında Tesla'dan etkileyicisi belki yok. Ancak bazı tahminler, Tesla'nın tekerliklerinin 2017'de fırlayacağını söylüyor. Birden çok analist, 2017'nin sonlarında üretilmesi planlanan Model 3'ün erteleneceğini iddia ediyor. Bazı analistler ise Tesla'nın elektrikli otomobillerden para kazanamamak gibi bir sorunu olduğunu söylüyorlar.

5. Yahoo

Yahoo'nun 2014'te tarihin en büyük hack'lerinden birini yaşayıp, hala yüzünün gülmesinin nedeninin, 2013'te 1 milyar kullanıcıyı etkileyen daha büyük bir hack'e maruz kalması olduğu anlaşılmıştı. Yahoo, şu sıralar Verizon tarafından 5 milyar dolara satın alınmaya hazırlansa da, bunun olup olmayacağı belli değil. Yahoo'yu nasıl bir sene beklediğini ancak bekleyip, göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2017'de Gözardı Etmememiz Gereken 9 Firma
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir