2017'nin iPhone'u cam gövdeyle gelebilir!

Yeni sızıntılara göre Apple'ın 2017'de piyasaya süreceği telefon, metal gövdeyle gelmeyecek!

  • Zeynel A. Öztürk
2017'nin iPhone'u cam gövdeyle gelebilir!

Seneye gövdesi tamamen camdan oluşan bir iPhone'la tanışırsanız şaşırmayın. Yeni dedikodulara göre Apple'ın 2017'de çıkacak iki sonraki telefonu, cam kasaya sahip olacak.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo'ya göre Apple'ın gövde malzemesinde değişiklik yapmasının nedeni, iPhone'u rakiplerinden farklı hale getirmek istemesi. iPhone'un büyüme hızının düşmesinin arkasındaki nedenlerden birinin iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta yeterince yeni işlev sunulmaması olduğu düşünülüyor. Yeni iPhone'da farklı malzemelerin kullanılması ve yeni işlevlere yer verilmesi, Apple'ın rakipleri karşısında daha iyi rekabet edebilmesi anlamına gelebilir.

Bununla birlikte camın metalden daha kırılgan olması gibi bir dezavantajı bulunuyor. Cam, her ne kadar üst seviye görünüme büyük katkıda bulunsa da, telefonunuzu düşürdüğünüzde kırılma ihtimali metalden daha yüksek. Apple, bu durumu cam arka yüze yer verdiği iPhone 4 ve 4S'te yaşamış, firma çatlayan telefonlarla sık sık karşı karşıya gelmişti.

Yeni bilgiler henüz birer dedikodudan ibaret olsalar da Kuo'nun Apple'la ilgili verdiği bilgilerin genellikle doğru çıktığını biliyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

...........................................................Şaşırdık mı?

Heyt daha iphone 7 gelmedi.

iphone 3000 tl kdv 200 tl kilif 200 tl cam koruyucu 140 tl esittir kazik

adamlar aksesuar satmaya calisio neden lightning ucuz kabloyu ince diye 70 tl ye satmak kilif 10 tl ye heryerde var adamlar 150 lira oduo ne kazik diger iphonelerde kulaklik kaldirilcak bence lightning - 3.5 mm jak donusturucusu 60 tl bekleyin

Bilgi olsun diye söylüyorum s7 cam ve metal karışımı

Daha iphone 7 cikmamis siz 8'in derdine dusuyorsunuz

İphone artık bitti. Artık ne yapsa da boş. Yenilik özürlü apple.

@20 Nisan 2016 09:17 sayın yüksek mühendis bey siz iPhone bitti dediniz ya muhakkak bitmiştir. Apple seneye çıkamaz artık.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost