24 MPlik Nikon D3X'mi geliyor?

Nikon'un, D3 kamerasının Firmware'inde gizlediği D3X bilgileri gün ışığına çıktı.

24 MPlik Nikon D3X'mi geliyor?
Sürücü dosyasındaki bilgiler için tıklayın

Bir süredir ortalarda dolaşan D3X dedikodularına sonunda ilk kanıt geldi.

Bilindiği üzere Nikon'nun amiral gemisi D2X'in teknolojik olarak eskimesinden sonra yerine çıkacak olan D3X konuşuluyordu. Nikon tarafından D3 için çıkartılan güncelleme dosyasını Winhex ile inceleyen kullanıcılar ilk ipucunu yakaladılar.

Yeni Nikon D3X 6048x4032 piksel çözününürlüğünde fotoğraf çekebiliyor ve bu da 24.4 Megapiksel demek. Sunmuş olduğu bu yüksek çözününürlükle 21 Megapiksellik Canon 1Ds Mark III'e doğrudan rakip olmuş oluyor.

Nikon'nun 12 MP'lik D2x, aynı zamanda Nasa tarafından uzay fotoğraflarını çekmek için kullanılıyor.

Nikon D3X'in çıkış tarihi olarak yaz sonu dedikoduları dolaşıyor.


Karfo Karacasulu Dış Tic. A.S.
Tel: 0 (212) 455 67 00

Ongun Batuhan Altan

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Adamlar aldı basını gidiyor ne diyeyim hayırlı olsun ..

d40 ım var manyak birşey. d2x i inceledim hasta oldum. İlerde inş onu alırız...

nikon bu yapar abi...

abi o makinanin fiyati neredeyse eski bir araba fiyatina esittir!

Allah sonumuzu hayretisn! :D

En son Canon'un Fiyatı 13 Milyar Falandı 2. Eli bide Bilmiyorum bu ne Kadardır!.. Harbiden Allah sonumuzu Hayır Etsin :D

Ben Nikoncuyum gerisi hikaye..

bu beni delirtir yaf :) valla ben'de çıkarım uzaya :)
yine süpersin NİKON

7,995 dolar cıvarı ımıs sanırım fıyatı

forever NIKON

ya arkadaşlar nikon yaptı yapacağını fiyatı 19.000.00 ytl olabileceğini okudum. çünkü önceki nikon D3 ün fiyatı 12.000.00 ytl olduğundan normal dir bu fiyat.

nikon süper cihazlar üretiyor ama türkiye servisi
Karfo Karacasulu Dış Tic. A.S. iğrenç derecede kötü benim sensör temizlenmesi içüzere servise gönderdiğim ürünümün lensini bil kapagını kırdılar ve makineyi bozdular üstelik bunu benim ürünü değişmek için yaptığımı idda ettiler üstelik makineyi servisten geldiğinde servis görevlisiyle açtıgım halde ve ürün 3 kez servise gitti bu yüzden her gidişinde bir yeri kırık geldi ve telefonumu yüzüme kapatan bir insa bunlar

nikon kullanıcısı olarak ne kadar kaliteli ve kullanıma elverişli ürünleri olduğunu bizzat yaşamaktayım fakat türkiye distribütörü ne yazıkkı nikon markasına yakışır hizmeti vermiyor.servise gönderdiğim ürünüm bana ulaştığında bir takım çizikler ve pilinin ise içinin sökülerek içine eski pil takıldığını gördüm şikayetimi dile getirdiğimde ise elinizden geleni yapın birşey yapamazsınız gibi ithamlarda bulundular

bu italatçı firma madem bu servisi layıkıyla yapamıyo neden toplu halde nikon firmasına şikayette bulunmuyoruz. bu işi düzgün yapacak firma mı yok ülkede.

arkadaşlara hak veriyorum gerçekten nikonun servisi çok kötü düşünün servis görevlisini aradım görüşmek istedim telefonu çaycı açtı ve görevli kişi ise arkadan''sen konuş''diye sesi geliyordu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir